Wpis z mikrobloga

W sumie to nie rozumiem po co pary homoseksualne chcą małżeństwa. Znaczy nie zrozumcie mnie źle - nie jestem homofobem. Powiem więcej. Znam 2 urocze pary gejów i im też jest to obojętne i nawet jeśli coś takiego wprowadzą to raczej nie będzie ślubu.

Mianowicie jakie są plusy małżeństwa w ogóle?
- Obrączka na palcu? - Przecież można sobie kupić i nosić.
- Dziedziczenie? - przecież można testament napisać.
- Wspólnota majątkowa? - a co to za problem dać dostęp do konta i pół mieszkania
drugiej osobie. Czy naprawdę jest ktoś kto chce się żenić bo - wspólnota majątkowa?
- Adopcja? - Przecież samotnym też przyznają
- Dostanie kredytu? - przecież każdemu dają.
- Wspólne nazwisko? - no jakbyś sobie sam w urzędzie nie mógł zmienić nazwiska.

No wychodzi mi, że jedyny powód to zniżki podatkowe, ulgi prorodzinne i wspólne ubezpieczenie. To jawna dyskryminacja kawalerów.

Może zlikwidujmy małżeństwa! Komu to potrzebne. Czemu państwo się do tego miesza. Przecież te zniżki i ubezpieczenia to jawny przejaw socjalizmu i spadek po czasach komunizmu. Zlikwidowalibyśmy urzędy stanu cywilnego, setki urzędników bez pracy, sędziowie od rozwodów, prawnicy - tych wszystkich darmozjadów do budowy autostrad.

Małżeństwo to powinna być jakaś dziwna, religijna uroczystość - jak obrzezanie. A nie że politycy się zajmują takimi bzdurami.

W ten sposób zadowoleni będą prawicowcy (bo mniej urzędasów i #lgbt nie będzie miało ślubów, bo nikt nie będzie miał) i lewica bo #lgbt nie jest dyskryminowane przez małżeństwa.

Pozdro!

  • 37
@GumowaKaczuszka: chodzi bardziej o fakt, że bez legalizacji związku druga osoba nie ma praw do niczego. ani do informacji o stanie partnera w razie wypadku ani nic. testament zawsze można obalić. jeśli by chcieli adoptować dziecko, to robiony jest dokładny wywiad środowiskowy, jak skłamie, że z nikim nie jest a w trakcie kontroli wyjdzie coś innego?
w sprawach majątkowych pierwszeństwo ma chyba rodzina? czy się mylę teraz?
ale z tym zniesieniem
@GumowaKaczuszka: masz rację ale nie we wszystkim - dużo z tych rzeczy da się załatwić na zasadzie umów, testamentów itp, ale nie wszystkie. Przykładem może być objęcie małżonka ubezpieczeniem, dziedziczenie emerytury czy kredyt, który małżeństwom daje się częściej. Poza tym to długotrwały proces - niektóre z procedur mogą się ciągnąc latami, a np. zmiana nazwisk w Polsce w takie sytuacji jest bardzo trudna.
@iLovePierogi: W polsce jest dziedziczenie emerytury?

Wg mnie nie powinno być tak że małżeństwom daje się kredyty łatwiej. We dwoje osobny kredyt powinniście wziąść (mniejszy) każdy na pół mieszkania i bajlando.

Ubezpieczenie - przecież możesz płacić współmałżonkowi który nie pracuje ZUS. Ja tak robie siostrze (a jakoś nie chce się żenić z własną siostrą). To że jest jakoś taniej to jest patologia i tak nie powinno być.
@GumowaKaczuszka: Jest, ale na pewnych zasadach (jeśli dobrze pamiętam dostaje się jakieś 70% emerytury po małżonku i trzeba się zrzec swojej emerytury i chyba trochę inaczej jest przy emeryturach kombatanckich).

To miało by sens tylko przy intercyzie, w każdym innym wypadku małżeństwo wspólnie odpowiada za kredyt więc nie ma znaczenia czy bierzesz jeden duży czy dwa małe. Dwa małe będą też droższe od jednego dużego, więc trzeba będzie kupić mniejsze mieszkanie
- Dziedziczenie? - przecież można testament napisać.

@GumowaKaczuszka: Podatek od spadku zapłacony.

- Wspólnota majątkowa? - a co to za problem dać dostęp do konta i pół mieszkania

drugiej osobie. Czy naprawdę jest ktoś kto chce się żenić bo - wspólnota majątkowa?

Podatek dochodowy zapłacony?

- Adopcja? - Przecież samotnym też przyznają

A jak jeden partner umrze, to dziecko trafia do domu dziecka.

- Wspólne nazwisko? - no jakbyś sobie sam
@GumowaKaczuszka:
Prawo do otrzymywania od lekarza informacji o stanie zdrowia partnera / partnerki w szpitalu
Prawo do otrzymania zwłok, by pochować zmarłego/zmarłą partnera/partnerkę i decydowania o pochówku
Prawo do otrzymywania zasiłku opiekuńczego, gdy nie pracują, by zajmować się chorym partnerem/partnerką
Prawo do otrzymywania renty po zmarłym/zmarłej partnerze / partnerce
Prawo do objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym partnera / partnerki w ZUS-ie
Prawo do odmowy udzielenia zeznań przeciwko partnerowi/partnerce
Prawo do ustawowego dziedziczenia po
@GumowaKaczuszka: Masz jakąś fiksację podatkową? Następnym razem podpisz się, że jesteś kucem, to wpis ominę.

podatek od spatku trzeba by zlikwidować?

Nie rozwiążesz tym problemów z podważeniem testamentu, zachowku, ani składu spadku, tego ostatniego nie rozwiązuje też Twoja propozycja założenia wspólnego konta i podziału mieszkania, zamiast wspólnoty majątkowej.

Odrealnienie lvl kuc/4konserwy.
@GangrenaM: No można podważyć testament. I co z tego? Jak ktoś ma taką sytuacje to i tak sąd decyduje. Dla pewności idziesz do notariusza i szanse na to, że ktoś podważy taki testament są znaczaco mniejsze.

Odrealnienie. Takie jest moje zdanie.