Wpis z mikrobloga

Moi drodzy. Jestem w trakcie otwierania klubokawiarni, pubu, baru gdzie będzie można się napić min. piw regionalnych, pograć w gry planszowe, może w przyszłości obejrzeć jakiś film. I mam krótkie pytanie, prośbę... Nad nazwą myślę najdłużej, chciałbym by była po polsku, oryginalna, może "śmieszna" . Żadnych Veron, Capri, Biesiad itp. Na razie wygrywa u mnie i w śród znajomych nazwa:

CHYBA TOTU

i nawet jest już logo, które można tu zobaczyć.

Odpadły min: Widzimisie, Wióry lecą, Sęk w tym...

Co o takiej nazwie myślicie, a może macie jakieś swoje fajne propozycje. Tylko bez śmieszków proszę.

Im dłużej zostaje przy jakiejś nazwie przestaje mi się podobać mimo, że na początku wydaję się być to dla mnie strzał w 10.

#pytanie #piwo #kiciochpyta
Pobierz 6acek - Moi drodzy. Jestem w trakcie otwierania klubokawiarni, pubu, baru gdzie będzi...
źródło: comment_KURKzRJhNiitAAc5hptn6ZANpqACnk4H.jpg
  • 112
@6acek: mam nadzieje iż nie w Krakowie bo taka nazwa juz istnieje(ToTu klub) ;)
A może coś kojarzącego się z grami skoro jak myślę to ma być motywem przewodnim? W Krakowie np gamę pub(tak, mało oryginalne)
Pamiętaj ze goście na pewno będą skracać, wiec zostanie ToTu, co dobrze brzmi, jeśli będzie wartościowa to nazwa nie jest tak istotna, powodzenia!
@ZaczynamOdNowa: a w Warszawie jest "Pardon, to tu" - całkiem fajne miejsce, podobne do opisanego w planach @6acek

@6acek: Gdybym miał swoją knajpkę, nazwałbym ją w taki śmieszkowy sposób, żeby znajomi mojej klienteli dzwoniąc do nich z pytaniem "gdzie jesteś", dostawali trochę mylącą odpowiedź typu "w >Wyrku<", albo "w >Dobrej Kuchni<". No coś takiego w każdym razie ;)
nie decyduj sam, wez kobiete/kolezanke przejdz sie po okolicy "sluchajcie otwieramy nowy bar, mamy kilka nazw jak myslicie ktora jest najlepsza" wystarczy 100 osob i bedziesz mial obraz sytuacji, do tego wstepna reklame, pamietaj ze nazwa logo grafika ma sie podobac ludziom z okolicy nie wlascicielowi, na wykopie takze podaj nazwy do sondy, lecz rozne regiony Polski maja rozne gusta
@6acek: Z doświadczenia wiem że nazwa powinna być jednoczłonowa albo pierwszy człon powinien być konkretnym wyrazem. Przykładowo w Warszawie "Hocki Klocki", wszyscy mówią chodźmy do Hocków. "Syreni Śpiew", Chodźmy do Syreniego. "Chyba totu" się słabo sprawdza bo raczej do Chyby nie pójdziemy.

Pozdro.