Wpis z mikrobloga

@Sniper10200: możesz tak zrobić, moment odłóż po której chcesz stronie. Ja zawsze daję po lewej stronie przegubu. Sprawdź w robocie - jak będzie źle no to coś innego się robi z tym momentem. :D ale na 99,99% dajesz po jednej stronie i już.
@Spratus: Na takiej prostej beleczce działa, po której stronie nie dam momentu to Mkońcowy wychodzi taki sam. Ale się cykałem trochę robić tak, bo przyłożenie momentu inaczej całkowicie zmienia wykres momentu od obciążenia zewnętrznego. No nic, dzięki.
@Sniper10200: @Spratus: Niestety Panowie, ale mylicie się. Nie można przyłożyć sobie momentu tylko z jednej strony. Moment X1 jest założony przez nas i musi się zerować w podporze.

Z belkami w metodzie sił jest tak, że zawsze w podporę robisz przegub i z obu stron zadajesz momenty.

Posłużę się dziełem życia mojego prowadzącego z mechaniki. Mam nadzieję, że pomogłem :>
100barwnymirek - @Sniper10200: @Spratus: Niestety Panowie, ale mylicie się. Nie można...

źródło: comment_q5dtYTSiqLfbfvn3kxtcjCP8uvCQKf6b.jpg

Pobierz
@Sniper10200: możesz tak zrobić, ale moment musisz przyłożyć z lewej lub prawej, po sumowaniu wykresu od momentów zewnętrznych w schemacie metody sił z schematem od obciążenia jednostkowego momentem po obu stronach przegubu, przemnożonego przez x1, wyjdzie ci skok rzeczywisty momentów.