Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, jak wyjąć ebany drut od stanika z bębna pralki? Większość googlowych sposobów nie daje rady bo otwory w bębnie takie małe że aż cud że on tam zdołał wlecieć. Wyciąganie grzałki odpada, bo wszystko zabudowane. Dysponuję magnesem, różnymi drutami itp. Jakiś protip jak to gówno wyjąć? Nawet gdy końcówka druta jest przy otworze i trzyma się na magnesie to nie idzie wyjąć. Pytanie kieruje do osób, które już to robiły, porady w stylu odkręć korek do spuszczania syfu mnie nie rajcują :p
#pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #pralka #zlotaraczka
  • 13
@cadet: pralka z wsadem od góry czy normqlnie? rozbierz pralkę. ( jesli po gwarancji). Zobacz czy zbiornik zgrzewany czy tylko na śruby. Jak na śruby to roznierz zbiornik i wyjmiesz. Zajmie ci to z godzinę. Rozebranie nie jest teudne, jak sie boisz to poszukaj instrukcji w necie i filmikow na YouTube do swojego modelu.
@Cicion: niestety, piorę razem z drutem ;D raz się odezwał nieco głośniej, a poza tym nie słychać nic nadzwyczajnego. W każdym razie tato poradził, żebym nie zostawiała włączonej pralki, kiedy wychodzę :P

No i w razie co część oszczędności przeznaczyłam na nową pralkę, gdyby jednak drut wygrał :D
@Cicion: no ja bym próbowała pewnie rozkręcić pralkę, gdyby nie fakt, że to jakiś brytyjski zabytek. Filtr jest nawet z tyłu, więc muszę cała pralkę z zabudowy wysunąć, żeby go wyczyścić...

Jak nowa pralka, to może serwis będzie darmowy lub choć tańszy?