Wpis z mikrobloga

Mirki, opłaca się teraz kupić jakąś koparkę powiedzmy na 3,4 TH/s ? Sprawdziłem tutaj: https://alloscomp.com/bitcoin/calculator i wygląda mi na to,że mogę zarobić na niej jakieś 250 dolarów/mc, jest to możliwe ? Jaki jest realny uzyskany koszt z tej konfiguracji (chociaż w powyżej 900 zł? ) Opłaca się jeszcze kopanie bitconów czy lepiej jakieś skrypty ?

#kryptowaluty #bitcoin #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 8
@pllankton: co do kopania to zapewne mówisz o knc neptunie, liczmy 3.5 th/s przy zuzyciu 2kw, 48 kwh dziennie, miesięcznie 1440, przy cenie prądu 0.5 zł za kwh wyjdzie Ci jakieś 250 zł na czysto po odliczeniu prądu a diff ma to do siebie że wzrośnie. W gruncie rzeczy nie ma szans na amortyzacje sprzętu, ewentualnie po roku czasu może jeśli masz darmowy prąd ale to ryzyko na zasadzie takiej że
@pllankton: Nie wiem co tam w asicach scryptowych teraz na czasie jest ale ogólnie kopanie/kopalnie zostały domeną ludzi z kasą przy bardzo zoptymalizowanej cenie prądu + programistów którzy przepisują dane algorytmy na gpu wydajniej i lepiej niż publicznie dostępne oprogramowanie, przez co uzyskują nawet kilka razy lepszy wynik z jednej karty niż masówka. Jak chcesz się pobawić to lepiej wynajmować moc przy pomocy betarigs/nicehash etc i kopać nowe coiny, niskim nakładem