Wpis z mikrobloga

Zamawialiście kiedyś coś na alibabie?
Jak wygląda kwestia importu towarów, jakie są opłaty, ile trzeba wybulić za transport?
I kolejne pytanie, zlecaliście kiedyś produkcję produktu chińczykom według własnego projektu?
Co powinienem wiedzieć jako początkujący w temacie, jakieś wskazówki, porady?

#alibaba #import
  • 14
@Wykopowicz_Ryan: temat rzeka na pierwsze zamowienie polecam brac kuriera (DHL fedex z tymi miałem do cznienia) oni załatwią odprawe celną za ciebie- ALE DOPILNUJ TEGO MAŁEGO SKOŚNEGO BY DODAŁ FAKTURE DO PACZKI I ZADEKLAROWAŁ PEŁNĄ WARTOŚĆ (mozna potem dodać/dosłać ale czas zabiera)
pamiętaj że Chińczyk chce jak najlepiej dla ciebie (przynajmniej w jego mniemaniu) i np zadeklaruje 10$ usd zamiast 500$ bo chce żebyś zapłacił mały podatek (jako firma musisz zapłącić
@Wykopowicz_Ryan: produkcje zlecam czesto, ogolnie najlepiej wyslac wzor i pozniej odebrac prototyp przed zlozeniem zamowienia - chinczycy lubia robic glupie bledy. Transport z portu w Chinach do magazynu koncowego w PL to w zaleznosci od daty od 2500 do 3500 USD za kontener 40HQ. Jak masz jakies konkretne pytania to pisz, postaram sie pomoc.
@zachwiej: Jak wygląda u Ciebie to ilościowo, biorąc pod uwagę to co już ściągnąłeś od chińczyków?
Obawiam się że kontenera moim zamówieniem nie zapełnię. Chciałbym kilka tysięcy sztuk sprzętu komputerowego na początek, co kontenera nie zapełni.
@Triplesix: Chciałbym zlecić wykonanie sprzętu typu customowe klawiatury komputerowe (to jeden z typów produktów), obawiam się jednak że co 2 sztuka nie będzie działać.
W jakiej branży działasz? Jeżeli elektronika to chętnie zadam kilka
@Wykopowicz_Ryan: chciałem sprowadzać świetlówki kompaktowe i wtedy dowiadywałem się o kontenerach (to było że dwa lata temu) ale w końcu nie ruszyłem tego dalej. Teraz sprowadzam części elektroniczne (płytki Pcb czujniki etc) ale do tego starcza mi kurier (szczególnie że ceny bardzo spadły właśnie zamówiłem kuriera za 15usd)
@Wykopowicz_Ryan: pracuje w meblach, w skrocie to wyglada tak: albo daje rysunek z opisami jak ma dany mebel wygladac i tamtejszy inzynier liczy, czy to ma prawo dzialac - jesli dojdzie do wniosku ze tak, to robia prototyp - prototypy wysylane sa raczej rzadko bo jest ich malo, wiec najczesciej trzeba leciec do Chin je obejrzec (u Ciebie nie ma tego problemu, maly produkt). Jesli chodzi o bledy w produkcji, to