Wpis z mikrobloga

Biorę udział w procesie rekrutacyjnym do jednej firmy.
Po nic nie wnoszącej rozmowie z Panią z HR dostałem do rozwiązania jakiś tam test online.

Jednym z zadań było implementacja kilku funkcji w klasie, których zadaniem było podmiana jakiś znaczków na losowe litery i cyfry. Generalnie problem losowości jest mocno skomplikowany, a weryfikacją tego zadania były dość głupawe testy jednostkowe - sprawdzały, czy w wynikowym stringu są te cyferki i literki.

Nie mogłem się powstrzymać - zdefiniowałem w klasie dwie stałe - randomLetter = 'y' i randomNumber = 6.
Mam nadzieję, że przejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#humorinformatykow #programowanie #heheszki
Pobierz deccan - Biorę udział w procesie rekrutacyjnym do jednej firmy.
Po nic nie wnoszącej...
źródło: comment_3qJrTPXl2zRV3WWxs686g0XqbgWZhVyk.jpg
  • 9
@deccan: Wiesz, śmiesznie ale wątpię w to, że jedyną weryfikacją tego zadania jest test jednostkowy, może ktoś będzie chciał rzucić okiem na to co tam napisałeś i przez niezrozumienie tego żartu stwierdzi, że po prostu nie potrafisz użyć generatora liczb pseudolosowych :-p.
@worldmaster: Gość miał napisać funkcję, która generuje losowe cyferki i literki. Ale testy, którymi jego zadanie jest sprawdzane, sprawdzają tylko, czy wygenerował cyferki i literki (a nie czy wygenerował je losowo lub czy generuje za każdym razem inne). Więc po prostu napisał to tak, żeby za każdym razem zwracana była ta sama literka i cyferka, bo testom to wszystko jedno.
@jenkins: a... nie dałem tego jako stałe tylko skladowe klasy zdefiniowane na stałe - więc odruchowo camel case. A szkoda, stałe bylyby zabawniejsze :( Później dopiero pomyslalem, czlowiek jednak w stresie, bo limit czasu...