Wpis z mikrobloga

Jak mnie denerwuje debilne gadanie w TV o dopalaczach.

Wychodzą pseudo eksperci i rzucają hasłem 'Dopalacze to narkotyki, pamiętajcie!'

A #!$%@?, idioto, nieprawda.
Taki gadanie tylko pogarsza sprawę, bo wątpię, że kogoś.zniechęca, a jedynie wprowadza w błąd.

Czy ktoś kiedyś słyszał o takim niszczącym działaniu #marihuana ? Czy komuś po klasycznej konopii się komuś coś stało? To samo tyczy się lsd czy nawet amfetaminy, których akurat wybitnie nie popieram. Ale przy dopalaczach narkotyki to jak 'piwo' radler!

Urzędnicy z rządu gadają to samo. Zamiast pomyśleć o tym, że gdyby za posiadanie grama zwykłej marihuany nie dostawaloby się wyroku to nikt by nie kupował tego chemicznego syfu w postaci dopalaczy.

To taki mój krótki wywód, bo wkurza mnie to okropnie, chociaż osobiście akurat nie używam ani trawy ani dopalaczy, ani innych narkotyków.

Pamiętajcie, pod.względem bezpieczeństwa:
Narkotyki > dopalacze

#narkotyki #dopalacze #oswiadczenie #marihuana
  • 17
A #!$%@?, idioto, nieprawda.


@nodikv: dopalacz działa jak narkotyk i pasuje pod definicję, więc JEST narkotykiem.

Czy ktoś kiedyś słyszał o takim niszczącym działaniu #marihuana ?

No super, podajesz przykład jednego nieszkodliwego narkotyku jako argument, że wszystkie są nieszkodliwe? "A #!$%@?, idioto, nieprawda.". Istnieje wiele szkodliwych narkotyków, z czego niektóre są bardzo wyniszczające dla organizmu.

Zamiast pomyśleć o tym, że gdyby za posiadanie grama zwykłej marihuany nie dostawaloby się
@rss: Wśród popularnych narkotyków chyba nie ma takiego, który ryja banie po 1 użyciu. Nawet heroina nie niszczy po jednym użyciu, a tutaj ponad 100 osób w szpitalach po 3 dniach...

Co do twardych też się zgadzam i głównie o to mi chodziło.
@Kovacs: całkiem możliwe, ale najgłośniej krzyczą ustami prawicowych polityków, dla których marihuana to zło, dzieło szatana itp, a argumenty w postaci legalizacji lub depenalizacji za granicą to tylko dowód na zepsuty, grzeszny zachód. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Kovacs: obie strony co jakiś czas rzucą takim pomysłem, ale zwykle są to pomysły pojedynczych posłów, które do mediów trafiają raczej jako "taka tam śmieszna ciekawostka niewarta większej uwagi": ktoś tam coś tam powie, pokaże wyniki jakichś badań... i wszystko wraca do punktu wyjścia, bo nastaje cisza i nie dzieje się absolutnie nic. Krzyczące, oburzone i czerwone ze złości twarze wyzywające od ćpunów kojarzą mi się za to praktycznie tylko z
@nodikv: Po za tym dopalacz to nie jest jedna substancja. Jak się bierze jakieś narkotyk to mniej więcej się wie co to jest jakie ma działanie itp. W dopalaczach skład się przecież zmienia , zmieniają się tam substancję odurzające. O dopalaczach można mówić jako o grupie (i w tej grupy wymienić np. Mocarza ) środków a nie o jednym środku jako takim.
@yeloneck: W obecnej sytuacji cieżko stwierdzić czy dopalacz sprawia, że Twój orgazanizm go potrzebuje, bo po pierwszym razie Cię tak poniewiera, że muszą Cię odratowywać kilka dni w szpitalu. Wiec wątpię, że uzależnia.
@nodikv: zależy które. Są takie, które są zażywane w trybie codziennym, więc jednak można tu mówić o narkotyku. Wszystko co uzależnia to alkohol. Tak samo alkohol, papierosy, jedzenie ostrych rzeczy, adrenalina, itp.
@nodikv: Pomijając tezę, że dopalacze to nie narkotyki, z którą się nie zgadzam, choć to zależy od definicji narkotyku głównie, to zainteresowało mnie to:

To samo tyczy się lsd czy nawet amfetaminy, których akurat wybitnie nie popieram


czemu "wybitnie nie popierasz" lsd?