Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, potrzebuję waszej pomocy (,)

Szukam laptopa do 3000 (+/-500)zł
Co będę na nim robił/jakich programów używał: programowanie, studia(informatyka), photoshop, ilustrator, lightroom, premiere/sony Vegas, bardzo rzadko grał (raczej jakieś tytuły do local co-op).

Prawdopodobnie będę zabierał go wszędzie i pracował w różnych warunkach. Dlatego zależy mi, żeby był wytrzymały. Nie chce mi się latać po serwisach.

Mój laptop marzeń:
Matryca: 14” matowa IPS (jeżeli znajdzie się super lapek to chyba przeboleję 15”)
Procesor: i5
Ram: 8GB
Dysk: SSD
Grafika: nVidia z CUDA

Najlepiej nówka, ale jeżeli znajdzie się porządny outlet z pewnego źródła to też wezmę.

Od dłuższego czasu interesuje się tematem, przeglądam wpisy/fora itd. i natrafiłem na takie modele:

HP Elitebook 840 G1 outlet - i5-4310U/8GB/FHD-IPS(mat)/256SSD - ~2500zł (nie zastanawiałbym się gdyby nie brak karty graficznej)
Asus UX303LN - i5-5200u/8GB/nVidia-840m/FHD-IPS(mat)/750GB - 3400 zł (dużo osób narzeka na słabe zawiasy :/ to mnie mega odstrasza)

Coś jeszcze polecicie? Albo odradzicie?

#laptop #laptopy oraz wołam sensei @Pustulka
  • 9
HP Elitebook

śmieszny jesteś. z tego segmentu cenowego szukaj della albo lenovo. w innych przypadkach nie ma mowy o solidności.


@oxygenium92ver-2: Nie znam się a wypowiem.
@DawajChleb:

Najlepiej nówka, ale jeżeli znajdzie się porządny outlet z pewnego źródła to też wezmę.

Matryca: 14” matowa IPS (jeżeli znajdzie się super lapek to chyba przeboleję 15”)

Dysk: SSD

Grafika: nVidia z CUDA

Wydaje mi się, że poza Asusem będzie miał pewien problem
@oxygenium92ver-2:
Są solidne, wykonanie nie odbiega od tego co robi obecnie konkurencja, może trochę więcej plastiku i gumy, ale mimo wszystko materiał wysokiej jakości. Oczywiście wcześniejsze serie na procesorach 3 generacji i wcześniej były solidniejsze, ale to dotyczy wszystkich producentów. Myślę, że jest to odczucie dość subiektywne.
@Pustulka: @Tizukk: Dzięki cumple.

Ostatnio przez kilka miechów korzystałem z packard bell'a (nie pamiętam modelu). Był całkiem spoko tylko jak dla mnie za duży. Parę razy zdarzyło mi się "mocniej postawić" plecak z lapkiem na ziemi albo uderzyć nim w coś. Dlatego chciałbym sprzęt w którym nie musiałbym się martwić o takie rzeczy albo, że ekran nie będzie mógł utrzymać pionu.
Karty graficznej normalnie bym nie potrzebował tylko w razie