Wpis z mikrobloga

mirki, uczę się programować w #python, zamierzam teraz iść na studia na polibudę na informatykę i tak się zastanawiam "co potem?". Czy python to dobry kierunek i jak się w ogóle wbić na rynek? Wszędzie szukają tylko "5 lat doświadczenia + cuda niewidy frameworki srorki", a raczej tego na polibudzie nie nauczą. Zamierzam iść raczej w kierunku data science albo baz danych. Jakieś pro tipy dla początkującego?
#programowanie #praca
  • 35
@przegryw69: tego się obawiam, ale raczej jak kilka lat się będę uczył pythona to łatwiej będzie przejść do jakiegoś bardziej zaawansowanego :>

chcę jeszcze dodać, że jak na razie byłem grafikiem 3D, ale hajs się nie zgadza
@hesus: Uczenie się Javy na początek jest strzałem w stopę. Python na start będzie fajnym językiem - nauczysz się prowadzić kod czytelnie i poznasz podstawy. Potem wybierzesz sobie jakiś język obiektowy typu Java czy .NET, na początek naucz się myśleć algorytmicznie i Python będzie przy tym pomocny.
@hesus: po pierwsze nie zakładaj uczenia się 1 języka, to za mało zwłaszcza w dziedzinie data science gdzie większość narzędzi jest młoda i używa się tego w czym akurat została napisana biblioteka. Tak czy siak Python będzie dobrym narzędziem w portfolio. Aha no i jako data scientist raczej nie będziesz musiał być ekspertem w żadnym z języków jakie poznasz.

Proponuje oprócz pythona nauczyć się Javy (co najmniej podstaw, masz płynnie korzystać
@hesus: Data science to głównie:
-matematyka - analiza matematyczna, matematyka dyskretna, statystyka i okolice
-programowanie (lub pseudoprogramowanie) - python / R / matlab / excel / inne
-często dochodzi matematyka + algorytmika pod nazwą ogólną machine learning
-ewentualnie dodatkowo jakiś "normalny" język programowania (np. C++) do pisania aplikacji, ale to już bym określił jako trochę wyższy poziom.
-dodatkowo - umiejętność ściągania danych, głównie z internetu lub baz danych.
Pro tip:
Zacznij