Wpis z mikrobloga

No to byłoby na tyle. Obejrzałem całość i zakończenie trochę mnie zawiodło. Liczyłem na coś więcej. Teraz nasuwają się pytania. Oglądałem odcinki specjalne, żeby nic mi nie umknęło, ale scenarzyści chyba nie chcieli wszystkiego wyjaśniać.


Ale i tak mi się podobało.
#lost #seriale #oswiadczenie
Cesarz_Polski - No to byłoby na tyle. Obejrzałem całość i zakończenie trochę mnie zaw...

źródło: comment_MVCXDQVnn6owRpwYvCCVeHvPmOSqJ5nJ.jpg

Pobierz
  • 20
@Cesarz_Polski: ten serial jest #!$%@? jak lato z radiem. Po 3. sezonie zrezygnowałem z oglądania, bo scenarzyści już sami nie wiedzieli co nawymyślać. Ale LOSTy są kamieniem milowym seriali telewizyjnych, są tym czym dla gier był np. Crysis, czy dla filmów Matrix - zupełnie nową jakością.
Przynajmniej ja tak to odbieram, gdy patrzę z perspektywy czasu.
@Cesarz_Polski:
Kiedy umarli ludzie z samolotu?
- Jak się rozbili to umarli zaraz po.
Czym jest wyspa?
Być może czyśćcem,
Jak miał na imię brat Jacob'a?

Resztę pytań nie pamiętam, ale ludzie na wyspie pojawiali się od tak po prostu. :D
@Cesarz_Polski: Ludzie z samolotu umarli zaraz po katastrofie lub zabici przez innych. Wyspa jest po prostu wyspą na której jest jakaś swego rodzaju "magia" oraz występują na niej silne zjawiska elektromagnetyczne. Imię brata Jacoba nigdy nie podano.
@lukaslm:
@Cesarz_Polski: JA PIERFDOLE #!$%@? MAC KREW MNIE ZALEWA JAK CZYTAM TAKIE KOMENTARZE. Wszystko było wyjaśnione.

Ludzie z samolotu umarli wtedy kiedy umarli. Jedni na wyspie (Boone, shanon, Juliet), inni poza (locke).

Wyspa i to co się działo na wyspie było prawdziwe. Christian powiedział to w ostatnich scenach.

Brat Jacoba nie miał imienia.

Reszty nie pamiętam i nie chce mi się przypominać bo i tak nie ogarniecie.
@lukaslm: Źle zrozumiałeś zakończenie. Pasażerowie lotu 815 umarli wtedy, kiedy umarli na ekranie. Niektórzy na wyspie, niektórzy poza nią, niektórzy żyli długie lata (np. Kate, Sawyer, Miles), niektórzy (tu domniemanie) baaaardzo długie lata - Hurley i Ben, jako strażnicy wyspy.

Często pojawiają się opinie podobne do twojej, że wyspa była czyśćcem. Nie była, wyraźnie to zaznaczono.
@RDwojak: A kiedy to tak zaznaczono? Ja właśnie znam wersję, że oni umarli wtedy kiedy rozbili się. Ogólnie dawno temu to oglądałem więc mogę nie pamiętać zbyt dobrze.
@lukaslm: Ja też ostatnio oglądałem cztery lata temu, ale o ile dobrze pamiętam to na samym końcu, w kościele, w tych tzw. flash-sideways ojciec Jacka wyjaśnił, że wszystko było prawdziwe. A właśnie te flash-sideways, które ciągnęły się przez cały szósty sezon (i które większość widzów błędnie do ostatniego odcinka serialu uważała za zmienioną poprzez wybuch bomby linię czasu, stąd ta nazwa) były tak naprawdę czyśćcem, miejscem gdzie niektórzy bohaterowie mogli odkupić
@RDwojak: bylo to jakos wyraznie zaznaczone ze dusza Michaela musi zostac na wyspie? Jakos wtedy tego nie wylapalem.
Dla mnie bylo bardzo malo wyjasnien i zaczetych watkow z ktorych nic nie wynikalo.
@matgra: W jednym z ostatnich odcinków szóstego sezonu Hurley, jako że potrafił słyszeć zmarłych, spotkał duszę Michaela na wyspie i ten mu wyjaśnił czym są "szepty". Michael dodał też, że musi pozostać na wyspie, bo za dużo nabroił ;)

Z wątków bez wyjaśnień na szybko przypominam sobie Walta, ale on został ponoć wyłączony z fabuły ze względu na zbyt szybkie dorastanie. Chodzi mi o to, że mówili na początku jaki to
@RDwojak: zapomnialem ze Michaela w ogole zabito wtedy na frachtowcu:p
Walt byl kompletnie nie wyjasniony. Mial jakies zdolnosci co pare razy bylo pokazywane (akcja z rajskim ptakiem, niby tez niedzwiedz polarny, jakies inne "objawienia").
O Aaronie tez nic nie powiedzieli. Nie wiadomo dlaczego i po co sie urodzil.
Czemu dym raz zabijal a raz nie. Szczegolnie mi bylo zal Mr Eko.
Wyjasnienie liczb - Jacob lubi liczby.
Ultrafioletowa mapa w bunkrze
@matgra: Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania (po angielsku).

Liczby były numerami kandydatów na następcę Jacoba, a - o ile mnie pamięć nie myli - kandydata Czarny Dym nie mógł zabić (Mr. Eko nie był kandydatem), mógł co najwyżej wmanewrować takiego w śmierć (jak to się stało z łodzią podwodną).
Zgadzam się - szukałem drugiego podobnego serialu, z tyloma zagadkami i intrygą rozgrywaną na przestrzeni tylu sezonów, ale nie znalazłem. Najbliżej