Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Szanownych Mirków poradził sobie z zakłóceniami chińskiej #kamerasamochodowa na #radio lub #nawigacja #gps?

Kombinuję od tygodni ale z mizernym skutkiem... Próbowałem zmianę ładowarki, maksymalne odsunięcie przewodów i samych urządzeń ale bieda... Szczególnie że radio cyfrowe #dab to gdy tylko włącza się #kamerkasamochodowa, przestaje grać radio :(

Co ciekawe, zauważyłem, że zakłócenia nie wychodzą bezpośrednio z zasilania, wytwarza je też kamerka pracująca na baterii.

#dvr #g1wh
  • 9
@tomek4: Najczęściej źródłem takich zakłóceń jest zasilacz, niemniej jednak tutaj jest to ewidentnie kamera - co jest trochę dziwne :)

Tak czy owak, być może założenie filtra przeciwzakłóceniowego do radia byłoby dobrym rozwiązaniem.
Nie ma 100% gwarancji, że takie rozwiązanie zadziała, jednak w zdecydowanej większości problemy ustępują :)
@tomek4: Jak pisaliśmy wyżej, filtr przeciwzakłóceniowy, taki jak tutaj powinien pomóc rozwiązać problem. niestety wszystko zależy od samochodu i nie zawsze zdaje to egzamin. Ten podesłany przez Nas powinien wystarczyć, mniejsze, np. 10A stosuje się do CB i w zasadzie bez sensu jest montować je w radiach samochodowych.
@hadronpl: Dziękuję za rady. Prawdopodobnie sam radioodtwarzacz został wyposażony w podobny filtr (puszka na masie i zasilaniu). Pozostaje kwestia "odkłócenia" kamery.