Wpis z mikrobloga

Mirki.
Jak ktoś jeszcze myśli, żeby iść na budownictwo studiować to serdecznie odradzam.
Dzisiaj zwiększyli mi bez wcześniejszego uprzedzenia dzień pracy do 12h, od 7 do 19. Dodatkowo co druga sobota od 7 do 15. Oczywiście wszystko na umowie 8h dziennie + ryczałt za nadgodziny, które defacto wyrobię w 2 dni.

Tak więc. Budowlanka w Polsce śmierdzi #!$%@?.

#oswiadczenie #budownictwo #polska
  • 19
@spoxman: Ryczałt za nadgodziny to ściema. Po prostu takie coś zapisują w umowie. A koniec końców negocjujesz zwyczajną wypłatę za całą pracę. Nie ma nadgodzin.
A PiP przymyka na to oczy i mówi o tym otwarcie.
@Jade: No tak. Zyskam trochę kasy za nadgodziny, ale nie będę miał już pracy. A inne firmy nie robią wcale inaczej. W budowlance to "norma"
Zmien pracę lub dogadaj sie od razu na dodatkowy hajs za to bo później nic nie zobaczysz, żadnej premii za nadgodziny nie będzie. Wielu moich znajomych siedzi gdzies po budowach w Polsce i nikt tak nie #!$%@?. Albo od razu ile będzie za to kasy, albo 8h i do domu. Chyba, że w drogownictwie, to siedzą do oporu i szkoda mi ich.
@klema: wiem jak się pracuje na budowach. na jednej właśnie siedzę ale niech ci płacą...my za nadgodziny czyli wszystko powyżej 8mamy w połowie płacone w połowie wolne.
@klema: Tak jak ktoś pisał wcześniej zmieniaj pracę na normalniejszą i w tym czasie zmiana branży. 3/4 moich znajomych z budownictwa sie przebranżawia. Idą na podyplomówki związane z finansami lub uczą się programowania. Jest straszna bieda w tym zasranym budownictwie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@klema: Kolejny #!$%@?, jak pielęgniarka... Na budowie od zawsze tak właśnie wygląda praca, od 7 do 18, jak trzeba to zostaje się dłużej, albo robi w trybie 24h przy dużym betonowaniu. Jak szedłeś na studia i nie dowiedziałeś się w między czasie jak wygląda życie na budowie to sam jesteś sobie winien. Na pocieszenie dodam, że jak założysz własną działalność, to jako prezez KlemaBudu będziesz zapieprzał po 17 godzin, inaczej puszczą
@szerokikarq: No #!$%@? sorry, że człowiek wymaga przestrzegania prawa pracy. To takie straszne!
Jak człowiek idzie na budownictwo jako gówniarz, nie ma nikogo w tym fachu to trudno żeby znał się na trybie pracy.
@szerokikarq: No i tu się mylisz. Wiele branży ma normalne godziny pracy. W projektówce pracowałem. 7h i do domu.
Jak się ma własną firmę to się pracuje wg uznania. Chcesz aby działała musisz się poświęcić. Ale pracując na etacie jak Ci dokręcają śrubę i nic nawet nie dają za to, to dla mnie jest #!$%@?. Tyle.