Wpis z mikrobloga

Ludzie na wykopie dziwią się że wczorajsze wielotysięczne manifestacje zostały przemilczane lub zbagatelizowane przez media.

Nie wytrzymałem, złamałem swoje postanowienie sprzed wielu miesięcy i zabrałem głos w dyskusji.

Protesty przeciwko ACTA są kolejną szansą aby ludzie przejrzeli na oczy i dostrzegli wszechogarniające kłamsTVo mielące mózgi polskiemu społeczeństwu.

Im więcej osób dostrzeże skalę oszustwa i manipulacji "zaprzyjaźnionych" mediów tym lepiej.
  • 29
@cameel: No niestety, z dnia na dzień propaganda działa coraz silniej, słysząc krytykę mainstreamu szczególnie tvn cz gw, ludzie zachowują się czasem tak jakby się chciało zabrać ćpunowi dostęp do heroiny, łapy się trzęsą, piana z pyska leci, ale za nic w świecie nie przyznają się do tkwienia w błędzie.

Pozdrawiam:)
@mgalecki: thx

@gumbrew: Celne porównanie.

Jak ktoś przez wiele lat funkcjonuje w kłamstwie, to się od niego uzależnia i potrzebuje coraz silniejszych dawek, aby uzyskać ten ubłagany efekt uspokojonego sumienia.

Jednak kłamstwo jest coraz bardziej widoczne.

Im więcej ludzi wyjdzie na ulicę, tym więcej łusek opadnie z oczu.

W przeciwieństwie do uzależnienia od narkotyków, kto raz wyzwoli się z działania Ministerstwa Prawdy, ten jest już zaszczepiony i nie da się
@cameel: To fantastycznie, że się przełamałeś i postanowiłeś podzielić się z nami swoją mądrością. Dzięki Tobie przejrzałem na oczy, bo dosłownie nikt czegoś takiego jeszcze nie napisał na wykopie i nie wiedziałem, jakie wnioski wyciągnąć z tej całej afery.
@Czajna_Seczen: :)

Dzięki Tobie przejrzałem na oczy

Cieszę się jak biblijny ojciec z powrotu syna marnotrawnego.

Witaj zatem wśród wybudzonych z michnixa.

Otwiera się przed Tobą nowy rozdział w życiu, życzę Ci wszystkiego najlepszego w tej pełnej przygód podróży ku prawdzie.

Pamiętaj jednak, że ta podróż może się okazać niebezpieczna i momentami trudna. Dlatego gdy będziesz miał w przyszłości jakiś problem ze zrozumieniem otaczającego świata, albo gdy dysonans poznawczy spowoduje uczucie
@cameel:

Ludzie na wykopie dziwią się że wczorajsze wielotysięczne manifestacje zostały przemilczane lub zbagatelizowane przez media.


Zakop, informacja nieprawdziwa. Nie byly przemilczane, ani bagatelizowane.
@cameel: Buuu! Ja siedzę w Michnixie. Buuuuhuuhuu! Ugabugabuga! Jak ja uwielbiam ten twój postprlowsko orwelowski język propagandy.

Ale jakie to jest typowe! Znalazla się sprawa w której ,,lewacy" z ,,faszystami" wychodzą na ulicę ramię w ramię, ale muszą zaraz się pojawić ludzie, którzy jadą ciężką agitką na stronę swoich politycznych poglądów.
@GeraltRedhammer: Ja jakimś cudem od wczoraj slyszę w mediach prawie wylącznie o tym ACTA, a od wieczora o protestach.

A to o atakach hakerskich i Rosji to po prostu przejaw ignorancji ludzi, którzy się nie znają, a muszą przed kamerami rżnąć ekspertów.
@Ryu: Ale o protestach tylko wspominają. Ilość informacji jest niewspółmierna do zjawiska, a najbardziej chodzi o relacje live. Jednak niecodziennie w takim Krakowie wychodzi 15 tysięcy osób na ulicę
@cameel: Czy ja wiem, można mu parę rzeczy zarzucić (;p) ale media też krytykował czasem.No i mimo,że w sporawej mierze moje poglądy się diametralnie różnią od niego, to da się z nim pogadać ;p
@czlapka: Pogadać da się jak najbardziej, dlatego z nim gadam :)

Jednak w wielu dyskusjach pokazał, że łyka medialną papkę i sprzedaje ją dalej.

Co z tego, że od tygodnia media trąbią o ACTA, skoro nie pokazały na żywo protestów w kilkudziesięciu polskich miastach?

Przecież to rzecz niespotykana.

A tu wpada Ruy i twierdzi że wszystko jest OK.
Faktem jest, że media zmarginalizowały wczorajsze protesty, jednocześnie są próby sprowadzenia protestów do małej grupy małolatów, kiboli itp. A ponoć liczba ludzi przekroczyła liczbę protestujących w stoczni gdańskiej z czasów solidarności