Wpis z mikrobloga

Drogie ogarnięte Mireczki i Mirabelki.

Piszę, bo zawsze zastanawiało mnie jak to jest mieć swój pub/bar… Może ktoś z was prowadzi taką knajpkę i mógłby się podzielić wiedzą, jak ciężko jest otworzyć swoje małe lokum. Chodzi mi głównie o kwestie finansowe, ale wszystkie ważne pierd łowy prawne też się przydadzą. Chodzę od pewnego czasu z myślą otworzenia czegoś ciekawego w swojej mieścinie. Mam kilka pomysłów co do możliwości ściągnięcia ludzi, tylko nie wiem na jak długo musiałbym wyjechać do Rajchu, żeby uzbierać na takie przedsięwzięcie. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

#pytanie #pub #bar #biznes #jakzaczac #pieniadze
  • 6
@Littauer: pracowałeś za barem czy w pubie, masz jakieś doświadczeni w tej pracy, czy wiesz jak wygląda praca w takich miejscach. pomysł na lokal to nawet nie połowa sukcesu. Jak nie to nawet nie zaczynaj, wtopisz tylko hajs.
@merho Tak, miałem styczność z pracą za barem, jako kelner, etc. Wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleba. Nie wiem tylko jak ciężko jest zacząć jeżeli chodzi o kasę etc.
@Littauer: Życzę powodzenia, podstawa to koncesja, działalność gospodarcza, najem lokalu lokalizacja jest ważna przez co koszt wysoki, sam tego nie pociągniesz wiec ludzi trzeba zatrudnić do pomocy, remont, wystrój i wyposażenie to jest bardzo kosztowne. Koszt jest zależny od tak wielu czynników że nie sposób podać kwotę. musisz to sobie wypisać, już nawet teraz, przyda ci się to potem może przy biznesplanie. orientacyjnie można rzucać kwotami jak za mieszkanie.