Wpis z mikrobloga

Jak byliście na stażu, to jak wasz staż wyglądał? Mieliście jakąś konkretną pomoc?
Bo qrwica mnie bierze, bo miał być staż a dostałem projekt i siedzę i sam się wszystkiego uczę po internecie.
A informację szczątkowe od mentora i to dosyć późno, że muszę później w ch@j poprawiać, jakby na początku nie mogli mi pewnych rzeczy powiedzieć. Dodatkowo żadnych konkretnych rozwiązań od niego, tylko ogólnikowe wskazówki.
Tak wygląda staż w firmach IT?

#programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
@JazzBlurr: na początku cały stos, języki, technologie, serwery, baza danych itp. itd. Czego nie znaliśmy, to na następny dzień doedukować się z teorii. A potem w praktyce wszystko wychodziło, w zespole mamy dwóch doświadczonych developerów, testera, mentor tylko dodaje zadania do scrumwise'a xD
  • Odpowiedz
@Arveit: no to nie wiem, pewnie jakaś pomoc u Ciebie była a u mnie dość #!$%@? z tym.
@sparkasse: nie. Za darmo bym nawet nie marnował czasu.
@michalfranc: ja tu czuję, że tracę czas.

Inna osoba ma innego "opiekuna" a jeszcze inna osoba jeszcze innego i tamci wszystko po kolei tłumaczą jak na normalnej "lekcji" a ja #!$%@? siedzę i się sam uczę. Super staż qrwo! Dodam, że firma
  • Odpowiedz
@JazzBlurr: Ja przez pierwsze dwa tygodnie miałem szkolenie, ale później okazało się, że jednak będziemy programować w innym zespole, w innym języku i na inną platformę. Też nie miałem żadnego mentora, po prostu jeśli czegoś nie wiedziałem to miałem szukać w necie albo pytać. Ostatecznie czuję, że wyszło mi to na dobre, bo nauczyłem się samemu szukać rozwiązań a nie liczyć na innych
  • Odpowiedz
@JazzBlurr: jeśli w firmie mają jakieś wewnętrzne szkolenia, prezentacje, czy pokazy, to idź, czasem w 15 minut ludzie potrafią wyjaśnić coś, nad czym siedziałbyś cały roboczy dzień ;) ja na przykład za #!$%@? nie ogarniałem gita, po krótkiej prezentacji biegle się nim posługuję :D
  • Odpowiedz