Wpis z mikrobloga

401 127 - 25 = 401 102

Nie wiem, czy wiecie, ale we wschodniej Polsce trwają prace budowlane szlaku Green Velo. Robota idzie pełną parą. Ścieżki rowerowe z prawdziwego zdarzenia: asfaltowe (tzw. szok i niedowierzanie).
Dzisiaj przejechałam mały odcinek trasy - w Zarzeczu koło Niska.
Jak to tak będzie wyglądać od Elbląga do Końskich, to normalnie bomba!

#rowerowyrownik #rower #stalowawola #nisko #zarzecze #greenvelo #polskawschodnia #polskab #podkarpacie #ddr #szlakirowerowe #trasyrowerowe
faramka - 401 127 - 25 = 401 102

Nie wiem, czy wiecie, ale we wschodniej Polsce tr...

źródło: comment_wuSV8IXLt096ycyeoKVgTdl0fPewbP27.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@mojemacki: fakt, od Kłyżowa do Sandomierza szlak ma status "Trwają prace projektowe" :P Na weekendzie wrzucę coś z Sandomierza, bo też już kawałek zrobili i nawet ładne tabliczki są (na razie widziałam z okna samochodu).
  • Odpowiedz
Jak to tak będzie wyglądać od Elbląga do Końskich, to normalnie bomba!


@metaxy: @faramka: oj nie, nie wątpię, że w okolicach Augustowa zrobią asfalt, tym bardziej, że to jest Puszcza Augustowska. Także, zapewne będzie fragment popularnej tarki, ale spoko z tego co widzę to spora część idzie po mało uczęszczanych drogach asfaltowych :)
  • Odpowiedz
@faramka: Już teraz powstrzymam Twój hurra optymizm. Owszem trochę asfaltów będzie, ale będzie też sporo pseudo-ścieżek. Niestety dużo tych unijnych środków jest przeznaczana obecnie na balangi i imprezy dla twórców projektu. Nie żebym chciał mocno ponarzekać, ale taka jest smutna rzeczywistość. Można zobaczyć na fb profil "Szlak Green Failo".

@Adammik: Masz prawdopodobnie rację. Z tego co się obecnie orientuję, to oprócz włączenia do szlaku istniejących ddr'ów miejskich, będzie dobudowany asfaltowy
  • Odpowiedz
@filftp: a to wtedy zostanie piaskowe i szutrowe tylko od Sajenek do jez. Studzieniczne (chwilami piaszczysto, ale widziałem, że coś kombinowali) oraz dalej od jez. Studzieniczne do Suchej Rzeczki (częściowo tarka)
  • Odpowiedz
@Adammik: Póki co (to moje obserwacje, nie mam dostępu do żadnych projektów) szutry i piaski będą tak jak piszesz, od Sajenka przez las do Suche Rzeczki, dalej do Mikaszówki jest szosa asfaltowa więc może obok dobudują asfalt dla rowerów, od Mikaszówki na północ na pewno trochę będzie szutrów, bo nie uwierzę, że nagle leśną drogę tam wyasfaltują. Natomiast z Sajenka na południe też zapewne będzie piasek przez las do Białobrzeg. Od
  • Odpowiedz
Można zobaczyć na fb profil "Szlak Green Failo".


@filftp: zajrzałam, będę obserwować.
Parę dni temu dodali zdjęcia rzekomo ukończonego odcinka w okolicach Łomży. Na oficjalnej stronie Green Velo cała trasa przy Łomży ma status "w trakcie budowy i znakowania". Kto ma rację?

@Adammik - pozwoliłam sobie i Ciebie tutaj zawołać :)

Nie jeżdżę na kolarzówce, więc generalnie nie przeszkadza mi brak asfaltu. Bardziej przeszkadza mi wydawanie kasy na tworzenie DDR z
faramka - > Można zobaczyć na fb profil "Szlak Green Failo".

@filftp: zajrzałam, b...

źródło: comment_5v8Klca7vAyv5jkr3sMKmwt63qGG8QOe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@faramka: Z moich obserwacji wynika, że mapka na stronie może mieć opóźnienia w aktualizacji. No i z czerwonego na zielony kolor się zmienia, gdy inwestor w pełni odbierze dany kawałek, może jedna firma robi jakiś dłuższy fragment i to, że zrobiła w jednym miejscu, nie oznacza, że zakończyła całe prace, więc nie może oficjalnie oddać tego do użytku.

Nie żebym wyszedł na jakiegoś przeciwnika szlaku, broń Boże, jestem jak najbardziej za
  • Odpowiedz
Jak to tak będzie wyglądać od Elbląga do Końskich, to normalnie bomba!


@faramka: Nie będą, w moich okolicach, na Warmii, kostkę i asfalt kładą tylko w najbardziej popularnych miejscach, czyli większe wioski, zabytki, plaże. Reszta to drogi szutrowe zaadoptowane na potrzeby Green Vello poprzez postawienie znaków, i byłe torowiska kolejowe zasypane odrobiną piasku, tak więc ostre kamienie dalej wystają. Z tego co pamiętam to początkowo chcieli robić wszystko w asfalcie ale
  • Odpowiedz
@faramka: Tag już obserwuję, natomiast póki co ze zdjęciami się wstrzymam, bo w moich okolicach prace są w rozsypce, tzn. przebieg trasy znam, natomiast na razie ani widu ani słychu robót. Jak tylko sytuacja się zmieni to dam znać ;).
  • Odpowiedz