Wpis z mikrobloga

#cda #film #filmy #technologia #pobieranie #informatyka #programowanie #lifehack

CDA Downloader - cdax.pl
Stworzyłem program do łatwego pobierania filmów z serwisu cda.pl, którym chciałbym się z Wami podzielić. Strona automatycznie znajduje wszystkie jakości i pozwala Wam wybrać interesujący Was format. Posiada tryb szybkiego pobierania - wystarczy dodać 'x' do adresu filmu (np. cda.pl/video/436418 => cdax.pl/video/436418)

Zapraszam do podawania sugestii, raportowania błędów i zadawania pytań na dowolne tematy, od programowania po funkcjonowanie strony.

P.S. Zanim powiecie, że można zrobić to samo bez CDAx, znajdując linki w kodzie strony lub korzystając z wtyczek, chcę oznajmić, że doskonale o tym wiem (na podobnej zasadzie działa moja strona). Dodatkowo strona sprawdza rozmiar wszystkich jakości, co pozwala na niedopuszczenie do sytuacji gdzie pobieramy plik który jest w połowie uszkodzony (i zajmuje podejrzanie mało miejsca).

Chciałem żeby CDAx "przepuszczał" pliki przez mój serwer nadając im nagłówki (własną nazwę pliku, rozmiar czy polecenie pobierania zamiast odtwarzania), jednak okazało się że przy 3-6 pobraniach zawiesza się cały serwer (użyłem funkcji php readfile(), gdyby ktoś mógłby mi pomóc w ominięciu problemu przeciążonego serwera byłbym wdzięczny)

Na razie strona nie zawiera reklam, ale nie wykluczam, że mogę się pojawić.
burno - #cda #film #filmy #technologia #pobieranie #informatyka #programowanie #lifeh...

źródło: comment_dT0B6Va9qsxdcCQefas3xEmgNh4iHWUe.jpg

Pobierz
  • 60
@zapoznalem: Na androidzie na razie tylko oglądać, planuję po weekendzie zabrać się za aktualizowanie - mam już ulubione i udostępnianie, a planuję dodać jeszcze pobieranie i obsługę "dziwnych" filmów

@Assailant: w samym js nie da rady, bo nie ma obsługi/wysyłania nagłówków. Zrobiłem identyczny skrypt w Node.js jednak przeciążenie wciąż występuję ;/

@xtedek: Moja strona nie przechowuje plików, tylko "odkopuje" ( ͡° ͜ʖ ͡°) linki do
@burno: a i jeszcze dodam, że nie dasz rady przepuścić plików przez swój serwer bo byś musiał je chyba pobierać i przekazywać dalej. Jest tonierealne bez sporych nakładów przy dużych rozmiarach no i wtedy też będziesz je miał na swoim serwerze, więc nielegalne.
@KotoFan: Możliwość prostego znajdowania jest chyba już od 2013-2014 i nadal się nikt tym nie zainteresował :)
A z przekazywaniem, na pewno nie pobiera całości, bo pobieranie zaczyna się od razu - czyli jakość po kawałku to działa ;)
@burno: no ale, żeby ktoś dostał siedmiogigowy plik o nazwie ustawionej przez Ciebie to (według mojej wiedzy) musisz mu ten plik zaserwować ze swojego serwera - czyli musisz go pobrać. Masz ograniczoną przepustowość łącza - w porywach do 1 Gbps, ale niegwarantowane. Może być tak, że ktoś drastycznie wysyci łącze w serwerowni i zostaniesz z jakimiś drobnymi :). W efekcie, jak ktoś miałby pobierać od Ciebie to będzie pobierał powolutku. Po
@KotoFan: Nazwa ustawiona przeze mnie to tylko ciąg znaków, który jest ustawiany przez nagłówek "Content-disposition". A nawet da się to zrobić atrybutem html5 download="nzawapliku". Niestety ten ostatni trick nie działa dla zewnętrznych serwerów.
Co ciekawe obciążenie o którym mówię występowało tylko w trakcie pobierania - niezależnie od tego ile procent filmu było pobrane i ustępowało natychmiast po skończeniu lub anulowaniu pobierania. W moim panelu hostingu wzrastała liczba zaangażowanych procesów, przy każdym
@produktdotestow: Wydawało mi się, że przy pobieraniu z obcego serwera obciążenie mojego jest zbędne - ustawiłem tylko nagłówki i przydałoby się dyskretnie wycofać z linii serwer cda - kilent, czego na razie nie potrafię wykonać ;/