Wpis z mikrobloga

#cda #film #filmy #technologia #pobieranie #informatyka #programowanie #lifehack

CDA Downloader - cdax.pl
Stworzyłem program do łatwego pobierania filmów z serwisu cda.pl, którym chciałbym się z Wami podzielić. Strona automatycznie znajduje wszystkie jakości i pozwala Wam wybrać interesujący Was format. Posiada tryb szybkiego pobierania - wystarczy dodać 'x' do adresu filmu (np. cda.pl/video/436418 => cdax.pl/video/436418)

Zapraszam do podawania sugestii, raportowania błędów i zadawania pytań na dowolne tematy, od programowania po funkcjonowanie strony.

P.S. Zanim powiecie, że można zrobić to samo bez CDAx, znajdując linki w kodzie strony lub korzystając z wtyczek, chcę oznajmić, że doskonale o tym wiem (na podobnej zasadzie działa moja strona). Dodatkowo strona sprawdza rozmiar wszystkich jakości, co pozwala na niedopuszczenie do sytuacji gdzie pobieramy plik który jest w połowie uszkodzony (i zajmuje podejrzanie mało miejsca).

Chciałem żeby CDAx "przepuszczał" pliki przez mój serwer nadając im nagłówki (własną nazwę pliku, rozmiar czy polecenie pobierania zamiast odtwarzania), jednak okazało się że przy 3-6 pobraniach zawiesza się cały serwer (użyłem funkcji php readfile(), gdyby ktoś mógłby mi pomóc w ominięciu problemu przeciążonego serwera byłbym wdzięczny)

Na razie strona nie zawiera reklam, ale nie wykluczam, że mogę się pojawić.
burno - #cda #film #filmy #technologia #pobieranie #informatyka #programowanie #lifeh...

źródło: comment_dT0B6Va9qsxdcCQefas3xEmgNh4iHWUe.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@burno: Jak chcesz się poduczyć i popróbować nowych rozwiązań, to rozważ FileSystemAPI. Ściągasz całą zawartość w JS-ie (czyli z IP kogoś innego) do local storage, a potem już pod dowolną nazwą oddajesz przeglądarce do "pobrania" (czyli skopiowania w ramach dysku) albo nawet bezpośredniego odtworzenia. Tak działa np. pobieranie na mega.co.nz.

Bo w sumie oprócz pobierania, mógłbyś też zrobić jakiś . Wygodniejszy od cda, bo z samym filmem a nie milionem głupot
  • Odpowiedz
@manwe: Akurat z FileSystemAPI miałem takie doświadczenia, że za często mnie zawodził w mega.nz lub peer5. A poza tym te filmy mają czasem po 7-9GB, i lokowanie ich w local storage mogłoby być niemożliwe (np. przeglądarka+system na SSD)
  • Odpowiedz
@bestplay:
Było tak, że aby pobrać film z serwera, trzeba było mieć ciasteczka ze strony cda.pl.

Przekazuję ciasteczka, bo na początku 'przepuszczałem' filmy przez serwer - po kliknięciu w jakość link przechodził na stronę na moim serwerze z parametrami - ciasteczkami i linkiem. (mam za słaby serwer na takie zabawy, ale wystarczy dwie linijki zmienić i strona będzie mogła tak zadziałać - dlatego zostawiłem to przekazywanie)

Zdecydowałem w końcu, że będę
  • Odpowiedz
prubowałem pobierać filmy ze strony cdax.pl/ i pobrałem bo wpisałem x po cda i wyszkoszyła taka strona aby film pobrać można było normalnie a potem pobierałem filmy z youtube w tej stronie i się udało ale jak kliknołem na te jakosci był ten filmik kliknołem prawym przyciskiem myszki na zapisz wideo jako... i potem można było pobrać wideo z youtube nie pobieram z tej strony nic pobierałem ale tylko na prubowanie teraz
  • Odpowiedz