Wpis z mikrobloga

Wiem że wielu myśli że każdy ukraiński student uczy się w Polsce za darmo. Była nawet demostracja gdzie przemawiajacy wymieniał całkowia liczbe studentów z UA sugerujac że tyle stypendiów jest fundowanych.
To oczywiscie bzdura. Tu macie przykładowe ogłoszenie z promocja:
"zarejestruj się do końca miesiąca i wstąp na uniwersytet w Polsce za jedyne 9900 hrywien. "
Zapewne chodzi o kierunki typu turystyka.
Tego typu ogloszen jest sporo a rekruterzy i naganiacze jezdza po całej Ukrainie. Na dodatek chyba każda wycieczka nastolatków z Ukrainy jaka odwiedza nasz kraj ma w planie wizyte na lokalnym uniwerystecie.
Na dodatek czesc stypendiów jest fundowana przez prywatne osoby i firmy. Kulczyk opłacał naukę 50 Ukrainców w Poznaniu.

#ukraina
szurszur - Wiem że wielu myśli że każdy ukraiński student uczy się w Polsce za darmo....

źródło: comment_G3B58oogVITO2DWbASdquBsljqdWfsyW.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@szurszur: Dużo Ukraińców studiuje w Polsce na prywatnych uczelniach (czyli płatnych). Np. na WSiZ w Rzeszowie, podobno całkiem niezła uczelnia jak na prywatną. Na youtube widziałam film reklamowy WSiZ skierowany do Ukraińców.
  • Odpowiedz
@szurszur: Jestem ciekaw czy są takie dane, ja nie znalazłem.
znalazłem coś takiego

Zdaniem dziennikarzy, interesujący jest fakt, że na Ukrainie mnożą się agencje oferujące nabycie Karty Polaka za pieniądze, nawet w przypadku braku polskiego pochodzenia. Koszt takiej usługi, według słów anonimowego nabywcy, to 3-5 tysięcy euro, zaś na ulicach Iwano-Frankowska wiszą reklamy, oferujące załatwienie Karty Polaka za 700 euro.
  • Odpowiedz