Wpis z mikrobloga

@lisekchz: mimo ze bylo przegrane, dzis mozesz powiedziec ze bylo wygrane, zyjesz w Polsce a nie Rosji. Gdyby nie zaczeli powstania, ruscy by pojechali na niemcy, i mozliwe ze rosja albo by miala granice na odrze, albo nawet gdzies dalej.
Wiec w pewnym sensie byl to wygryw jednak, z perspektywy przyszlosci.
@lisekchz: nie ma co porownywac powstania Warszawskiego do Wielkopolskiego, bo mialy inny cel, Wielkopolskie po przegranej nie odzyskaloby czesci ziem, tak wiec mimo ze bylo wazne, nie bylo tak wazne dla losow europy jak Warszawskie, bo tu za nic nie robienie, Polski mogloby nie byc :)
@lisekchz: A ja mam w dupie wszystkie te powstania i rocznice. Upamiętnia się jakieś rzeczy, które były dawno temu, które niby mają przypominać jakieś tam wartości i bla bla bla. A dzisiaj nikt z rządzących czy nawet zwykłych ludzi tych wartości nie kultywuje. Ludziom się żyje (w większości) choojowo i wszytko niby cacy, bo rocznica "odbembniona" (sic). Tylko kasa niepotrzebnie wydana. A koronny argument, to to, że gdyby nie poświęcenie tych
stary gdyby nie PW, europa rzadziliby sowieci.


@stoprocent: Powiedz człowieku że sobie żartujesz.

mimo ze bylo przegrane, dzis mozesz powiedziec ze bylo wygrane, zyjesz w Polsce a nie Rosji


@stoprocent: O #!$%@?! Teraz to już wiem. Ty nie żartujesz, Ty po prostu nie znasz historii.

Powstaniu Wielkopolskim, wygranym, pamiętają tylko mieszkańcy tego regionu


@lisekchz: Też się kiedyś nad tym zastanawiałem. Były jeszcze inne powstania i zrywy (oczywiście przegrane, bo