Wpis z mikrobloga

Cumple, w wynajmowanym mieszkaniu mam bardzo mało miejsca na pralkę w łazience - mieści się tylko ładowana od góry. Do poprzedniego mieszkania kupiłem zwykłą pralkę ładowaną od frontu która niestety za żadne skarby nie zmieści się we wnękę - miejsce między wanną a ścianą - pic rel.

Wymyśliłem że zabuduje to miejsce a na nim postawię swoją pralkę. O ile wykonanie to nie będzie żaden problem, o tyle nie do końca mam pomysł jak to zrobić. Tak więc proszę o pomoc i radę - z jakich materiałów i w jaki sposób to zrobić - sam wymyśliłem ramę po krawędziach z kantówek sosnowych ogólnodostępnych w castoramie i na to OSB/kawałek blatu + gumowa mata dedykowana pod sprzęty AGD, żeby częściowo zniwelowała wibracje przy wirowaniu. Zastanawiam się jakiego kalibru powinny być kantówki, oraz czy pralka w tej sytuacji powinna być dodatkowo zabezpieczona. Istotną kwestią są finanse - nie chcę wydawać kasy na wynajmowane mieszkanie - więc im taniej tym lepiej

Wymiary wnęki to 69,5 x 63 x 46 (Długość x Wysokość x Szerokość)

Pralka która docelowo ma tam wylądować to BEKO WMB 71442 o wymiarach 84 x 60 x 50 cm i wadze 70kg

Idealnym scenariuszem było by gdybym we wnęce pod pralką mógł umieścić kuwetę dla kota, ale nie wiem czy przy tej wadze to bezpieczne

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #budujzwykopem #niewiemjaktootagowac
rlshd - Cumple, w wynajmowanym mieszkaniu mam bardzo mało miejsca na pralkę w łazienc...

źródło: comment_5XLRbA8sxR8SAdjrgxBcZOe6M1dWv3pm.jpg

Pobierz
  • 9
@rlshd: kuwete montuj tylko postaw kamere żeby był na nią widok. dla bezpieczeństwa oczywiście :D jebnij stelaż ze stalowego kontownika, pospawaj tak żeby był na równi z wanną i przymocuj do podłogi żeby nie latało po całej łazience. potem sobie to jakoś ładnie ozdobisz.
@rlshd: Chyba parę lekkich pustaków na zaprawie do poziomy wanny, bo jakieś lekkie konstrukcje jak będziesz kombinował z profili czy drewna to będą latały przy wirowaniu i w najlepszym wypadku kafelki będą się odklejały.
No ale w sumie to nie wiem, w d bylem i g widziałem ;)
@rlshd: sprzedaj pralkę + oszczędzona kasa za zrobienie sensownej zabudowy pod 70kg wibrujące gdybyś nie sprzedał + może kilka złotych dodatkowych = nowa pralka, pasująca
@rlshd: stelaż drewniany to zbyt ryzykowne. 70 kg waży sucha pralka, dolicz wsad i wodę. problemem będzie też odpływ (wylot węża musi być powyżej poziomu wody w bębnie albo będzie się sama wylewać) ponad metr nad wanną - bez jakiejś rynny się nie obędzie. W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie by postawić pralkę wyżej byle na solidnym stelażu przymocowanym do ściany/ na wcisk we wnęce (wibracje!) i wypoziomowanym. Gruba płyta,
@taju: nie widzę sensu sprzedawania pralki którą kupiłem niecałe dwa lata temu, żeby dostosować ją do mieszkania które nie należy do mnie - prędzej się przeprowadzę w takiej sytuacji.

@marek-sisey-tymoszczuk: kuchnia jest zrobiona pod zabudowę, niema tam kompletnie miejsca. Wąż odpływowy czy przyłącze wody są najmniejszym problemem - w marketach budowlanych są ogólnodostępne dłuższe węże przyłączeniowe i przedłużenia odpływowych. Odnośnie szafki masz na myśli zwykłą szafkę z płyty laminowanej taką