Wpis z mikrobloga

@hyperdub: miejsce przy drzwiach ewakuacyjnych nie zawsze jest wolne, bo właśnie ludzie chcą tam siedzieć z uwagi na dużo miejsca na nogi. Ja próbowałem, ale mnie wygonili bo ktoś miał rezerwację na to miejsce :(
@hyperdub: No niezbyt. Udalo ci sie tak moze raz bo akurat bylo wolne miejsce. Normalnie to obsluga zabiera bagaz i albo pcha go gdzies dalej po szafkach na gorze, gdzie jest wolne miejsca, albo wrzuca do luku bagazowego, jesli caly samolot jest zawalony podrecznymi.
Poza tym w rayanie obecnie masz przydzielone miejsce na karcie pokladowej. To juz nie ta wolna amerykanka jak byla kiedys, ze kazdy siedzial gdzie chcial. No chyba
@hyperdub: nie koniecznie musisz być jako ostatni. My z żoną wchodzimy zazwyczaj gdzieś w środku kolejki (bo na terminalu odzywa się we mnie wewnętrzna cebula i muszę stać wśród januszy) i wystarczy że pogadamy z obsługą pokładową i można siadać. Wystarczy im powiedzieć, że znamy angielski i siedzieliśmy już nie raz na tych miejscach. Zazwyczaj są zadowoleni z takiego obrotu sytuacji, bo nie muszą sadzać tam pijanych januszy.