Wpis z mikrobloga

@Doleginho: od góry, znaczy od północy mamy tak:
Zamek Cisy - całkiem ładna ruina
Zamek Książ - dobrze zachwany, trzeci co do wielkości zamek w Polsce
Stary Książ - kiedyś był tam zamek, dziś romantyczna sztuczna ruina
Zamek Nowy Dwór - ruiny zamku Czetryców, założycieli Wałbrzycha. Zamek nigdy nie został zdobyty mimo kilku oblężeń
Zamek Radosno - ruiny zamku przygranicznego między Sokołowskiem a schroniskiem Andrzejówka
Zamek Rogowiec - niewiele z niego
@Adrian_: Przeglądam tag Świebodzice i widzę, że Mirek był tam dzień przede mną. Byłem z dziewczyną na urlopie i pierwsze wrażenie o mieście: miasto starców, dopiero później się do niego przekonałem :)

Co do samego zamku to widziałem go pierwszy raz i chętnie bym tam wrócił. To co mi się nie podobało to komercja: płacę no dobra, umówmy się pieniądze, których zwiedzanie tego zamku jest warte, ale do cholery toleta płatna?
@Brodzacy_w_Zbozowej: Moja opinia może nie być zbyt miarodajna, bo... Jestem ze Świebodzic ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak patrzę na okoliczne miejscowości, to nie widzę lepszego miejsca do życia w tej okolicy. Miasto naprawdę ładne i zadbane, które leży na przedgórzu i z jednej strony jest płasko, a z drugiej już góry, mnogość miejsc turystycznych - przede wszystkim zamki, dobre połączenie z Wrocławiem - mniej więcej co
Pobierz
źródło: comment_cf452GO5uYJgDN2xROkFneEKONnHG04a.jpg
@Adrian_: No właśnie rodzina mojej lubej pochodzi stamtąd i trochę rozważamy przeprowadzkę tam w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Innych cen nie znałem, też przeszliśmy z miasta piechotą przez park, ale z tego co piszesz to trochę przegięcie. A bilety kosztowały chyba tak jak piszesz 35 zł/os. + 10 zł/os. za zwiedzanie z przewodnikiem. Jeśli chodzi o toaletę to mówiłem głównie o toalecie w zamku na parterze,
@Brodzacy_w_Zbozowej: Wybacz późną odpowiedź, ale ostatnio mam parę spraw na głowie, a chciałem napisać trochę więcej.

Byłem dzisiaj w zamku. Teraz biznes kręci się na koszulkach ze złotym pociągiem. 50 złotych za sztukę ( ͡° ͜ʖ ͡°) No własnie, toalety które wymieniłeś znajdują się poza trasą zwiedzania, w zamku na parterze zapewne to pomieszczenie wynajmowane tej karczmie obok, a w bramie to już w ogóle inny podmiot.
Pobierz
źródło: comment_Tf4kAmepVnCS8BbbELHOGnAu36p4KcO2.jpg