Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy wpis i małe #chwalesie z #pracbaza. Dawna kaplica templariusz w Chwarszczanach, niedaleko Kostrzyna nad Odrą. Czwarty sezon pracuję przy konserwacji malowideł ściennych. Malowidła powstały na przełomie XIV i XV wieku, ale obecny wygląd to wynik konserwacji przeprowadzonej prawdopodobnie na początku XIX wieku.
Zdjęcie #przedipo to efekt pracy mojej i koleżanki.( ͡ ͜ʖ ͡)
Pobierz pasikonikkk - Mój pierwszy wpis i małe #chwalesie z #pracbaza. Dawna kaplica templari...
źródło: comment_jceX3SVTdSjmx5yesOe5UdbLfsEzcTjS.jpg
  • 42
@kluen: W sumie się nad tym zastanawiałam. Jestem początkującym konserwatorem, ale cośtam ciekawego mogę powiedzieć. Muszę się tylko dowiedzieć jak działa AMA, bo nigdy tego nie ogarniałam...
@Solitary_Man: Zależy komu ^^. Nie wiem ile zgarniał mój szef. W trakcie studiów stawki wahają się od 13/14 do 20 zł za godzinę. Po obronie można negicjować więcej ok. 25 zł/h. Trzeba tylko pamiętać, że po obronie jest głównie samozatrudnienie i trzeba sobue opłacać ok 1000 zł zusu miesięcznie.
@rybak_fischermann: Na zajęciach z kopii robiłyśmy wszystko "w technice i technologii" z epoki (np mieszając żółtko jajka i ocet z pigmentami-polecam zapach po 2 tygodniach pracy z taką farbą, nawet trzymaną w lodówce). W konserwacji już farby współczaesne-w zależności od obiektu-np. akwarele, farby ketonowe. Warunek jest taki, że uzupełnienia muszą być odwracalne.