Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu #chinskiecuda - ma ktoś z Was kamerkę(lusterko wsteczne) do samochodu?
Przykładowo http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_162111.html
Pytanie mam - to normalnie odbija to co jest z tyłu jak normalne lusterko i dodatkowo jest tam ekran wbudowany?

Szukam czegoś takiego żeby mi pokazywało co jest z tyłu(z kamerki cofania) najlepiej bezprzewodowo żeby się urządzenia porozumiewały.
Na #aliexpress coś takiego będzie teraz w promocji: http://www.aliexpress.com/store/product/2014-5-Caska-X-Mirror-Rearview-Mirror-GPS-Navigation-HD-DVR-Camera-Radar-Speed-Safety-Warning/502121_32255112862.html?spm=5261.7764383.1998646129.1.etreOs

No ale nie wiem jak to miałbym u siebie zamontować...

#gearbest #dvr #samochody
  • 8
@gumis112211: To pierwsze to jest wideorejestrator wbudowany w takie lusterko, nie wiem czy do tego byś kamerkę cofania mógł zamontować.

Jak chcesz po prostu cofania to wpisz sobie rearview camera wireless, coś tam wyskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) No chyba że chcesz jeszcze jakieś bajery, nawigacje, androida itp.
@gumis112211: Od siebie dorzucimy coś takiego działa to jak normalne lusterko, tyle, że po prawej jego stronie, w razie potrzeby wyświetlany jest obraz.
Zestaw powiada 2 kamery - pierwsza w lusterku do nagrywania tego, co dzieje się z przodu, druga rejestruje wydarzenia z tyłu samochodu.

jeżeli miałbyś jakieś pytania, zapraszam :)
@hadronpl: o to to to, coś takiego właśnie byłoby spoko :)
Więcej bajerów w sumie nie potrzebuję bo nawigację osobną mam.

To się montuje na zwykłe lusterko z tego co widzę. Ten kabelek z kamerki tylnej to tylko dla prądu, czy do lusterka musi być podłączony?
@hadronpl: Ciekawy jeszcze jestem czy kamerka nie przegrzewa się pod szybą w takie dzisiejsze upały?
Bo mam inną teraz i jak raz zapomniałem jej zdjąć i przez dzień sobie powisiała w słońcu to przez kilka godzin nie chciała się włączyć potem.
To samo z tylną kamerą...

I jeszcze pytanie, jaką to ma szerokość? Bo mam dosyć spore lusterko i nie wiem czy w ogóle będę mógł zamontować to cudo tak, aby
@gumis112211: jezeli chodzi o wymiary to ~31 x 8cm. co zaś się tyczy upałów - z tym produktem nie było do tej pory takiej reklamacji, niemniej jednak nie ma się co oszukiwać, osobiście jestem sobie w stanie wyobrazić fakt, uszkodzenia kamery przez temperaturę.