Wpis z mikrobloga

Uważam, że tag #gothic jest bardzo niebezpieczny, bo dzięki niemu łatwo wpływać na ludzi. W jaki sposób? Wszystko przez pewną stale powtarzającą się historię:

1. Jakiś mirek wstawia wpis z tagiem #gothic , najlepiej screen z gry+jakiś cytat jednej z postaci
2. Czytasz go i nostalgia mocno
3. Myślisz sobie: "Kurcze, jak ja dawno nie przechodziłem gry po stronie Starego Obozu..."
4. Dalej mówisz sobie coś takiego: "Cholera, stary, przecież ty już znasz większość gry na pamięć. Po co masz to przechodzić któryś już raz? Szkoda czasu na to."
5. Dziesięć minut później:
Pobierz
źródło: comment_nypnT9AMX2fBoSqMSPSfbzhRUjd1Ns7V.jpg
  • 29
@glupiekonto: O #!$%@?, teraz na pierwszy raz może być ciężko, grafika i sterowanie będzie misją. Warto dlatego że jest to jeden z najbardziej klimatycznych cRPG z świetnie stworzonym światem i zajebistą fabułą. Nie wiem co więcej mogę napisać, jest to niewątpliwe jeden z najlepszych rpg jakie powstały, co nie zmienia faktu że wiele w nim błedów i innych dupereli. Sam klimat starego obozu i ta muzyczka w tle to jest cudo
@PNiedziel: dzięki, właśnie rozwiałeś moje wątpliwości, bo od kilku dni chodzi za mną gothic i zastanawiałem się czy go zainstalować i pograć, a nie byłem zbyt skłonny.
No ale w związku z powyższym, od jutra nowa przygoda ;P

@glupiekonto: Uważam, ze w Gothicu urzeka przede wszystkim klimat, fajnie opisana historia, a z samej rozgrywki interakcja ze światem. Gra jest już wiekowa, niedługo będzie pełnoletnia, wzmacnia to jeszcze bardziej efekt. Przejść się po obozach, pogadać z npc-ami. Na pewno warto przejść ją chociaż raz.
@glupiekonto: W sumie to chyba koledzy wyżej napisali wszystko to, co najważniejsze, więc się trochę powtórzę. Gothic to przede wszystkim niesamowity klimat i niesamowita historia. Najlepiej jest właśnie jak się gra po raz pierwszy, jest po prostu taki efekt "wow", bo wszystko dopiero poznajemy, uczymy się poszczególnych postaci oraz naszego bohatera, który sam w sobie ma interesujący charakter, bo przy tej poważnej historii potrafi być uszczypliwy wobec innych, potrafi też powiedzieć
@glupiekonto: Gra się mocno zestarzała, ale i tak jest mega fajna:
-klimat
-historia
-interakcje - to chyba był jeden z pierwszych rpg gdzie dało się usiąść (dosłownie) przy ogniu i upiec kurcz.. ścierwojada - teraz to norma, ale wtedy było wow, że postać kładła się na łóżku, schylała się żeby podnośic, piła potiony w real time itp.
-dialogi - tak samo miodne i zajebiste jak w wiedźminie 3
-trudność - nie