Wpis z mikrobloga

Rangi w #csgo powinny być ukryte. Dla wszystkich. Nawet dla samego siebie.

Skończyłoby się dążenie na siłę do Globala, sprzedaże kont ze względu na rangę (jechanie na wh, czy aimbocie, tylko po to, żeby sprzedać drożej konto), smurfowanie (by jarać się wyższą rangą) itd. Po prostu ludzie graliby na takim poziomie, na jakim się czują, poziom gry byłyby odczuwany subiektywnie, nie sugerowaliby się orzełkami, czy gwiazdkami, bo po takiej jednej aktualizacji cały system kompletnie się #!$%@?ł i stracił sens. W tej chwili chyba żadna ranga nie odzwierciedla poziomu gry.

Ktoś powie, że ludzie straciliby motywację do gry. Niekoniecznie - przecież wprowadzili ostatnio system rankingu, który jest zależny od zdobytych punktów w rozgrywkach. Nadal jest motywacja, by w całym roku zdobyć określoną ilość XP do zdobycia złotego żetonu.

Oczywiście nie wyeliminowałoby to wszystkich cheaterów, bo ci niedowartościowani hehe młodzieńcy byli od zawsze i zawsze będą, ale taki system można by było jeszcze ulepszyć. Wyobraźcie sobie, że cheaterzy nie dostają od razu banów, tylko parowani są z innymi cheaterami - oczywiście bez informowania ich o tym. Sami nie wiedzieliby, czy trafili wreszcie na jakąś wysoką rangę, czy za przeciwnika mają drugiego cheatera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trochę #niepopularnaopinia, a cheaterzy dupa cicho, bo siedzicie na #czarnolisto
FarmazonowyMsciciel - Rangi w #csgo powinny być ukryte. Dla wszystkich. Nawet dla sam...
  • 37
Oczywiście nie wyeliminowałoby to wszystkich cheaterów, bo ci niedowartościowani hehe młodzieńcy byli od zawsze i zawsze będą, ale taki system można by było jeszcze ulepszyć. Wyobraźcie sobie, że cheaterzy nie dostają od razu banów, tylko parowani są z innymi cheaterami - oczywiście bez informowania ich o tym. Sami nie wiedzieliby, czy trafili wreszcie na jakąś wysoką rangę, czy za przeciwnika mają drugiego cheatera ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@
@FarmazonowyMsciciel: Ten system rankigowy z lvl teraz, to śmiech na sali. Nawet w 3% nie oddaje czyjego skilla. Więc totalnie bez sensu.

Aktualnie konta z GE chodzą po 15-20zł drożej, niż zwykłe, czyste konta. Żeby wbić na takim koncie 3lvl +10mm wygranych + dobicie do GE (ponoć LE to max. pierwsza ranga, nie wiem). Wychodzi na to, że ten złoty biznes na kontach z GE, to stawka godzinowa na poziomie 0.02zł.
@FarmazonowyMsciciel: No to jest dziwne. Wbiłem podwójnego kałaszka i w ciągu kilku dni spadłem do MG1. Dlaczego? Mimo grania z ekipą trafialiśmy cały czas na "moich ulubionych graczy", czyli tych, których konto Steam ma nabite mniej niż 30-50 godzin. Zastanawiam się jaka to musi być frajda z smurfowania na niższych rangach. Chyba sam sobie kupię drugie konto. :)
A ukrycie rang spowodowałoby, że mielobyśmy casuala z zasadami turniejowymi. Wszyscy mieliby w dupie grę, w końcu przegrany mecz oznaczałby dla nich dokładnie nic, przegrany również.


@diarrhoea: niekoniecznie - ci, którzy mają w dupie grę, graliby z tymi, którzy grę mają w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°) W casualu wrzuca się graczy niezależnie od ich poziomu, a ja piszę o ukryciu rang, nie ich zlikwidowaniu.

raczej popularna,
@alczas1: w moim przypadku było tak, że nie grałem akurat ok. miesiąca, przerwałem kompletnie grę praktycznie zaraz przed wspomnianą falą banów. Po miesiącu znajomi na moim poziomie z podwójnego kałacha byli już na DMG/LE. Chciałem więc później sprawdzić czy łatwo mi się uda awansować do orła z randomami. Dostałem raka. 100 razy dostałem raka - dzisiejszy szeryf nie zasługuje na "starego" golda. Teraz mam LEMa, ale i tak mało gram, a
@FarmazonowyMsciciel: Ludzie straciliby motywację do grania i do polepszania własnego skilla. Ja bardzo lubię, gdy gra potwierdza to, że pnę się z moim skillem do góry przez podniesienie mi rangi. Tak, nie wiedziałbym, czy są ludzie jeszcze lepsi ode mnie, więc nie miałbym motywacji by ich dogonić. I pewnie po kilku dniach rzuciłbym grę.
@Ierz: no sorry, ale teraz nie wiesz czy jesteś dobry, czy jest ktoś lepszy, bo jest cała masa cheaterów i ciężko mieć jakiś punkt odniesienia. Powiedz szczerze - czy czujesz się teraz dobry, czy zasługujesz na swoją rangę?

Trzeba niestety z czegoś zrezygnować, by pozbyć się tego raka, a pomysłów na alternatywy dla motywacji jest sporo i na pewno wiele by się jeszcze wymyśliło.
@FarmazonowyMsciciel: Mam aktualnie LEM'a, nie spotkałem cheatera od tygodni. Naprawdę nie wiem czy ja mam takiego farta czy wy wszędzie widzicie haxy... Miałem wiele przypuszczeń które okazały się nieprawdziwe po sprawdzeniu dema. I tak, jestem wystarczająco dobry na tego LEMa, co to za pytanie?

Bez rangi gry rankingowe przypominałyby servery FFA. Miałbyś dużo więcej raka, bo ludzie przestaliby się przejmować przegraną, więc zaczęłoby się trollowanie, wychodzenie podczas meczu, zero gry zespołowej,
@Ierz: ja też ostrożnie podchodzę do oskarżeń o cheaty wobec innych osób, ale jak już mam podejrzenia, to oglądam demo i takiego delikwenta zgłaszam. W poprzednim tygodniu, czy tam 2 tyg. temu, zgłosiłem jednego, jedynego i właśnie on odstał VAC bana. Też rzadko ich spotykam, ale jednak są i to jest fakt.

Bez rangi gry rankingowe [...] usunięcie rang [...]


@Ierz: ale ze zrozumieniem, to ty czytaj. Napisałem o ukryciu