Wpis z mikrobloga

Mirki z #windows powiedzcie mi co jest nie tak z tym systemem? Nie chcę wywoływać kolejnej gównoburzy, ale jakikolwiek nowy sprzęt w tym systemie to katorga. Dwa przykłady z ostatnich dni:
1. Instaluję drukarkę
a. na #osx - dodaj drukarkę -> drukarka wykryta -> zainstaluj -> drukarka zainstalowana
b. na #windowsie - dodaj drukarkę -> drukarka wykryta -> zainstaluj -> nie masz sterowników #!$%@? -> szukaj sterowniki -> som!!!!1111 -> ściagaj 450MB #!$%@? -> zainstaluj -> drukarka zainstalowana

2. Podłączam słuchawki BT
a. na #osx - włącz tryb parowania na słuchawkach -> kliknij ikonkę BT -> wybierz słuchawki -> kliknij podłącz -> słuchaj
b. na #windows - włącz tryb parowania na słuchawkach -> znajdź w panelu sterowania BT -> wyszukaj urządzenia -> wybierz słuchawki -> kliknij podłącz -> nie masz sterowników #!$%@? -> poddałem się i słuchałem muzyki z głośników
  • 17
@rolfik_r1: Według mnie najlepszą i najgorszą jednocześnie opcją jest Linux. Zwykły zjadacz chleba nie potrafiłby z wolnej stopy zainstalować modułu jądra, który obsługiwałby jego sprzęt, ale jeśli ktoś będzie na tyle ciekawy, że ogarnie zarządzanie sprzętem w Linuxie, to wtedy dobranie odpowiedniego nie będzie problemem --- wystarczy zwykłe obycie się z menadżerem pakietów i (co najwyżej) modprobe.
@japer: @biczek: bardzo lubię Linuksa, ale w formie konsolowej, zarządzam kilkoma. Na stację roboczą nie sprawdza się, chyba, że ktoś lubi/ma czas, żeby się bawić. Ja kiedyś #tylkolinux, ale od kiedy mnie stać, a za razem nie mam czasu grzebać w systemie to #tylkoosx
@anonimowy_anonim: MacBook Pro z 2013 i jakiś składak, Win 8.1 na każdym
@mars83: jakiś randomowy laserowy HP z dolnej półki i JBL E40BT
@rolfik_r1: Co kto lubi i robi ;) Im więcej developki z domu tym bardziej lepszym wyborem staje się osx/linux. Bo kupa narzędzi do developki dla windowsa to są śmieszne potworki w porównaniu z tym co linux oferuje.
@rolfik_r1: też mam laserowego HP za grosze i samo się instaluje i to bez restartu. I do słuchawek kolego nie potrzebujesz sterowników więc jak masz domyślne MS a nie te od producenta to nie płacz, że nie działa.

Maka testowałem i też śmiga wszystko ok więc albo nie umiesz albo masz #chinskiecuda

PS. PODŁĄCZ TO WSZYSTKO NA LINUKSIE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rolfik_r1: ja mając lapka pierwsze co to stery do takich rzeczy jak bt itd. Sterownik bluetooth Ci ogarnia audio nie słuchawka. Z momentem podłączenia wszystko powinno działać ok. Coś masz niezainstalowane/skonfigurowane/brakszczęściawżyciu
@rolfik_r1: Też mi coś. Ostatnio instalowałem drukarkę na linuksie.

Dodaj drukarkę -> wpisz adres (sieciowa) -> 5 wersji sterownika -> wybierz zły, drukarka drukuje 20 stron z randomowymi znakami zamiast jednej poprawnej -> usuń drukarkę, proces od nowa ->stara instalacja się nie usunęła, myl się za każdym razem kiedy coś drukujesz, ale drukarka zainstalowana.