Wpis z mikrobloga

Mój samochód Seat Cordoba z 98 roku, benzyna 1.4 mnie zawodzi trochę. Niedawno wymieniłem skrzynie biegów i sprzęgło i teraz jak wrzucam wsteczny to słychać zgrzyt, aż auto podskakuje(czasem gładko wejdzie), przy wrzucaniu jedynki i dwój czuć lekki opór jakby coś przeszkadzało im wskoczyć, z 2 na 3 ładnie wchodzie, redukcja z 4 na 3 oznacza celowanie w bieg(też nie zawsze, a może czasem po prostu dobrze w niego trafiam).
Na pedale sprzęgła mam luz ~5cm, jest opadnięty o te kilka cm. Chodzi dosyć ciężko. Nie wiem czy to normalne ale jak trochę pojeżdzę to czuje, że mieszek od gałki zmiany biegów jest nagrzany na dole.
Proszę o jakąś radę, bo jestem laikiem i jak pojadę do mechanika, żebym wiedział mniej więcej co mu powiedzieć, żeby mi pół auta nie wymienili. A może ktos poleci mechanika z okolic #luban

#mechanika #mechanikasamochodowa #samochody #motoryzacja
  • 20
@kamilry123: Też czasami zgrzyta mi skrzynia biegów, ale w 307. Ale tylko wtedy, gdy silnik i skrzynia są ciepłe. Tylko że od nowości nic nie było wymieniane, a samochód ma 13 lat.
@kamilry123: Znajdź na necie tutorial weź sąsiada kup dwa piwka i zrob to z nim. Serio nie jest trudno u mnie cala trudność polegała na tym ze on odkrecal śrubkę i dolewal plynu a ja deptalem po pedalach
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: >

@piotreek88:
przyczyną problemów była nienaciągnięta odpowiednio linka, została podciągnięta i pedał całkiem opadł po jakims czasie(nie wracał po naciśnięciu, blokowała linka)
a na lince jest taki plastik ją osłaniający i on wszedł do środka i blokował, po usunięciu fragmentu tej osłonki wszystko pięknie działa i biegi wchodza bez zgrzytu
czyli mechanik jednak zostaje ten co był, bo to nie on zawiódł