Wpis z mikrobloga

No, no. Pasibus spoko. Jadłem z @Qrystus

Moje uwagi: Dość słaby wybór menu, tylko jedna bułka, średnio wysmażone bardzo tłuste.
Fajny ser, dobre mieso, dobra logistyka przy busie. Przyjemność z jedzenia duża. :)

Ogólnie w prawie wszystkich burgerach w Polsce brakuje mi frytek belgijskich, colesława i sosu w zestawie. Dlatego Barn na pierwszym miejscu zostanie bardzo długo.

Aktualizacja mojego rankingu:

1. Barn Burger - Warszawa
2. Burger Store - Rzeszow
3. Food Patrol - Poznan
4. Mad Mick - Katowice
5. Rarytas - Mordor w Warszawie
6. UgryźPrzegryź - Lublin
7. Pasibus - #wroclaw
8. Surf Burger - Gdansk
9. Roxy Burger - Bialystok
10. Burger Strefa - Bydgoszcz

Wołam polecających:
@pietrekpietrek @gabrysze @macrusher @mlulek @pixtri @pietrekpietrek @aj_waj @ThePPicasso @krentus @maciejze @bialoruskie_standardy @pyszotka
D3lt4 - No, no. Pasibus spoko. Jadłem z @Qrystus 

Moje uwagi: Dość słaby wybór men...

źródło: comment_hVup18OHFLqNdqJoML6Y6oog3sZ1LaTo.jpg

Pobierz
  • 81
@eXe1987: Do końca września będę w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Krakowie, więc w Gliwicach nie bardzo, ale jak tam trafię, to wrócę do tego posta. ;)
@D3lt4: Zajrzyj do "Po Byku" na Warszawskim Żoliborzu. Barn jest bardzo dobry, ale moim zdaniem PoByku go przebija. No i Mick Burger to dla mnie jakaś porażka - zwykła burgerowania kreująca się na wykwintną restaurację ;) Nie mogłem się doprosić o sok przy barze, musiałem czekać aż mi go ktoś łaskawie przyniesie, a kaca miałem niemiłosiernego. Ale może coś się zmieniło, bo byłem tam tylko raz.
@D3lt4: wpadnij do Pink Flamingo w Warszawie. Oni serwowali pyszne burgery zanim to się stało modne (sic) , świetny , klimatyczny lokal i pyszne żarcie, polecam BLuecheesburger z grubym plastrem sera pleśniowego, albo Europeanburger z pieczarkami i cheddarem
@D3lt4: następnym razem wpadaj do Kampera w Warszawie. Mamy frytki belgijskie (ziemniaki sprowadzamy + tłuszcz z Belgii ) , codziennie świeżo krojone itd . Sos w zestawie gratis zawsze tez. Sałatki Bolesław brak ale to akurat imo nie problem . Oprócz tego sezonowana wołowina, bułki brioche.