Wpis z mikrobloga

Powtarzam to po raz tysięczny. Księży należy pozbawić obywatelstwa, a kościół katolicki odciąć od państwa i pozbawić jakichkolwiek praw. Należy też znacjonalizować majątek kościoła, zagarnięty przez czarną mafie. Watykańskiego okupanta należy jak najszybciej usunąć z naszych ziem. O to kolejny dowód na to że mój apel jest własciwy:

- Nie zagraża nam państwo wyznaniowe, ale kłamstwo udające prawdę i grzech udający dobro - mówił na Jasnej Górze metropolita częstochowski. Abp Wacław Depo wyraził przy tym opinię, że rozłączenie spraw Kościoła, narodu i państwa jest niemożliwe.

Abp Depo zwracał uwagę na "poczucie odpowiedzialności za powiązane ze sobą losy narodu i Kościoła". Odwołując się do słów kardynała Stefana Wyszyńskiego, abp Depo podkreślił, że próba rozłączenia tego, co należy do Kościoła, narodu i państwa, jest "niewłaściwa i sztuczna".

- Niewątpliwie w naszym narodzie w tej chwili są ludzie, dla których to powiązanie nie ma znaczenia, jednak takie poglądy nie mogą wpływać na postawę polskich biskupów, zwłaszcza po Soborze Watykańskim II, który mówi o obecności Kościoła w świecie współczesnym i odpowiedzialności za losy Kościoła i narodu - powiedział.

Abp Depo podkreślił, że chrześcijanin ma obowiązek obrony wartości - nie tylko wiary, ale także rozumu. W tym kontekście przypomniał stanowisko biskupów w sprawie obrony życia ludzkiego.

- Nam nie grozi - demagogicznie ujmując - państwo wyznaniowe, ale, jak mocno wołał św. Jan Paweł II, zagraża nam kłamstwo udające prawdę i grzech udający dobro - przekonywał duchowny. Nawiązując do słów papieża Polaka na temat wolności, dodał, że "nie wolno stwarzać fikcji wolności, która rzekomo człowieka wyzwala, a właściwie zniewala i znieprawia".


Księżulo sam sobie przeczy. Kolejny oszołom który chce narzucać jedyną słuszną katolicką ideologie. To właśnie państwo urządzone na wzór katolicki stanowi fikcję wolności. Żeby osiągnąć prawdziwą wolność należy odrzucić dyrdymały baranów w sukienkach. Kościół broni rozumu?! Człowiek rozumny nie słucha żadnego kościoła.

Ale z jednym się zgodzę - rzeczywiście grozi nam kłamstwo i grzech. Nawet znam jego źródło - Kościół Katolicki
#neuropa #antykatolicyzm #katolicyzm #bekazpodludzi
  • 58
  • Odpowiedz
@Gert: Komu Kościół chce odbierać prawa? I najlepiej daj jakieś źródła do tego chętnie poczytam. Jeśli mówiąc grabić masz na myśli finansowanie Kościoła ze środków publicznych to masz rację.
  • Odpowiedz
@Gert: A KK ma jakiekolwiek kompetencje, żeby prawnie zakazać? Nie, Kościół może sobie grzmieć, a państwo może robić swoje.
  • Odpowiedz
@wystrza: ja bym się nawet zgodził i poparł takie inicjatywy, ale kiedy wykorzystują swoją pozycję i bogobojność władzy, która wbrew dużej części obywateli zamiast angażować się w dyskusję i kompromis ulega naciskom, to w nie jest w porządku.

Władza państwowa ma wypracowywać kompromisy, bądź konsensusy tak by jak największa liczba obywateli miała wpływ na decyzję i była "zadowolona". Nie może pozostawać w szachu światopoglądowym ze strony jakiejkolwiek religii. Kościół powinien to
  • Odpowiedz
przedstawia swoje stanowisko, argumentuje, przekonuje


@wystrza: ta, chyba część naukowo-cywilizowana. Hierarchowie przekonują? Argumentują? Chyba szantażują emocjonalnie i wymagają pod groźbą.
  • Odpowiedz
@Gert: Czy Ty człowieku zdajesz sobie sprawę, że gdyby nie kościół katolicki to byśmy tu mieli inne wyznanie? Większość ludzi musi w coś wierzyć. Jak na moje to KK nie jest taki zły - nigdy nie miałem nieprzyjemnej sytuacji z racji mojego ateizmu ze strony jakiegokolwiek wyznawcy czy też kapłana... mało tego - większość prawdziwych katolików żyjących zgodnie z 10 przykazaniami to mega spoko ziomki.
  • Odpowiedz
@wystrza: Kradnąc i mordując wyrządzam krzywdę innej - uwaga na sformułowanie - jednostce żyjącej. W odczuciu moim, naukowców i na zdrowy rozum, zbiór kilku komórek (zarodek) ew kilku tysięcy, ale za to bez mózgu i zdolności rozumienia (płód) nie jest inną jednostką, jest moją własnością tak, jak plemnik, paznokieć, papieros, auto. I mogę sobie z nim robić co chcę. Ale ok, rozumiem, możesz mieć tu inne zdanie.
W zamian za to
  • Odpowiedz
@wystrza: tak btw z punktu widzenia teologii wolna wola zakłada możliwość popełniania morderstw i kradzieży, blokują je tzw ograniczenia społeczne (dla laików) i ew dogmatyczne/religijne (dla wyznawców sowolnej religii). Używanie ograniczeń dogmatycznych (typu katolickie 5 przykazanie) i społecznych (artykuł kk o morderstwie) ma miejsce, jednak używanie argumentacji dogmatycznej w kwestiach, gdzie zastosowanie powinno mieć prawo np karne czy cywilne (a jeśli zastosowania nie ma, to znaczy, że zezwala na podjęcie danej
  • Odpowiedz