Wpis z mikrobloga

@Jimmy_McNulty: rób tak: Paprykę albo pieczarki, alalbo co tam masz - usmaż. Tera - jajka oddziel od żółtek. Białka lekko posól i ubij na sztywną pianę. żółtka rozbełtaj z solą, pieprzem, odrobiną curry, imbiru. Dodaj pół łyżeczki sody, wymieszaj wszystko delikatnie. Wrzuć do tego to, co usmażyłeś wcześniej. Wymieszaj. Delikatnie przelej na patelnie to wszystko i na średnim ogniu smaż z dwóch stron.
@Nabucho: No, po wielu perypetiach po drodze udało się (mniej więcej). Omlet w smaku bardzo dobry, aczkolwiek zaserwowany nieładnie po przy próbie efektownego przerzucenia na drugą stronę... no, coś poszło nie tak :D Trochę mało curry miałem, ale mimo to bardzo mi smakuje. Od siebie jeszcze dodałem pomidory koktajlowe ze swojej własnej hodowli. Dzięki za przepis i pozdrawiam :)
Jimmy_McNulty - @Nabucho: No, po wielu perypetiach po drodze udało się (mniej więcej)...

źródło: comment_8kr3qnETCKNnHI77FsWavcDADv8hIqoS.jpg

Pobierz
@Nabucho: No, po wielu perypetiach po drodze udało się (mniej więcej). Omlet w smaku bardzo dobry, aczkolwiek zaserwowany nieładnie po przy próbie efektownego przerzucenia na drugą stronę... no, coś poszło nie tak :D Trochę mało curry miałem, ale mimo to bardzo mi smakuje. Od siebie jeszcze dodałem pomidory koktajlowe ze swojej własnej hodowli. Dzięki za przepis i pozdrawiam :)


@Jimmy_McNulty: jea! Gratuluje :) jesli chodzi o przewracanie to najlepiej przykryc
@Jimmy_McNulty: a oto przepis na naleśniki, w wersji puszystej albo niepuszystej.

Składniki:
1 szklanka mąki (najlepiej orkiszowej, ale nada się każda)
1/4 szklanki brązowego cukru
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/3 łyżeczki sody
2 czubate łyżki cynamonu
1 łyżeczka kardamonu
1 szczypta soli
1 jajko
1 szklanka mleka 2 % (plus 1 szklanka w zapasie)
1/2 szklanki wody gazowanej
1/4 szklanki oliwy

Czynności podaję w kolejności wykonania. Najlepiej użyć blendera oraz