Wpis z mikrobloga

Polecacie jakąś apkę do dzielenia rachunków, z tym, że nie chcę takiej, która mówi - oddaj temu X a tamtemu Y. Tylko, że po prostu zapisuje kto ile wydał.
Z bratem robimy tak, że płacimy na zmianę i jeśli jeden ma przewagę np. 100 zł nad drugim to płaci rachunek. Najlepiej z dzieleniem z opcją instalacji na dwóch telefonach tego samego rachunku.

#android #pytanie
  • 13
@mdfk: Pewnie zaraz znajdzie się 10 lepszych programów, ale jeśli nie to do zarządzania budżetem jest Gnucash - może to będzie prawilne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba, że chcesz aplikacje, która mówi co kto w tym miesiącu płaci. Ale to możesz w języku programowania klepnąć
@cregus: Właśnie, was też kojarzyłem. Ogarnę apkę, dzięki!

BTW. jak wam idzie? planujecie z tego jakiś biznes robić czy tak po prostu dla siebie zrobiliście?
@mdfk: Ostatnio trochę się to ruszyło, bo znaleźliśmy dodatkowych ludzi do naszego teamu i dzięki temu będziemy mogli dodać synchronizację między własnymi urządzeniami i udostępnianie wydarzeń innym. Nigdy nie planowaliśmy robić z tego jakiegoś biznesu i na tym zarabiać, ale te nowe opcje sprawią, że będziemy musieli utrzymywać jakiś serwer, więc aby z nich skorzystać trzeba będzie albo zgodzić się na wyświetlanie reklam albo zapłacić jakiś mały abonament (nie więcej niż
@cregus: Przetestowałem apkę i podoba mi się ;). Co prawda nie rozumiem niektórych znaków i na pierwszy rzut oka nie wszystko było dla mnie intuicyjne, ale przetestowałem podstawową funkcjonalność na szybko i myślę, że będę korzystał. Synchronizacja (czy też dzielenie) to to, czego mi brakuje mocno.

To już chyba lepiej freemium albo reklamy wprowadzić. Osobiście wolałbym reklam z opcją wyłączenia na np. rok.

Może ogarnijcie Parse.com ? Dzięki niemu można szybko
@mdfk: Screeny w Google Play powinny pomóc odnaleźć się w aplikacji. Wydaje nam się, że gdy już się załapie o co chodzi to naprawdę wygodnie się z niej korzysta :)

Właśnie tak chcemy to zrobić, tzn. jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z nowych opcji to włączą się reklamy i aby je wyłączyć będzie można opłacić ten abonament, o którym pisałem.

Myśleliśmy nad rozwiązaniami typu parse.com, ale mamy obawy, że w pewnym
@cregus: Wiadomo, też się przerzuciłem na własny serwer, ale póki nie miałem backend developera i nie potrzebowałem tylu funkcji to jechałem na Parse. Jest spoko.

Tak, to dane z Google Play. To jest liczba aktywnych urządzeń z zainstalowaną apką. Wiadomo, nigdy 100% nie będzie korzystało, zależy też od aplikacji, ale nawet z Fejsa codziennie korzysta chyba ~60% użytkowników jak nie mniej.

Ja możliwe, że będę korzystał po każdych zakupach, jak dodacie
@mdfk: Do nas dołączył backend developer, więc nie będzie to problemem :) Jasne, że pozostaje jeszcze kwestia ceny, ale potem ewentualna migracja na własny serwer wyniesie nas pewnie więcej pracy niż na tym zaoszczędzimy. Gdybym jednak zajmował się aplikacją w dalszym ciągu tylko ja i @geratius to pewnie parse byłby dla nas lepszym rozwiązaniem.

Na razie to nie jest nawet 5%, więc przed nami długa droga :)

Niestety na dzień dzisiejszy