Wpis z mikrobloga

Jako że kupiłem sobie na grouponie karnet na siłownię chcę trochę schudnąć z 77 kg tak do 73(175 cm) i przy okazji trochę wyrzeźbić sylwetkę, czyli sześciopaczek. Jestem laikiem w tym temacie więc pytanie jak trenować. Byłem wczoraj pierwszy raz i ćwiczyłem na atlasach jednej firmy, które były ponumerowane rosnąco, każdy na inne mięśnie. Czy to dobry sposób na początek? Jak dobierać ciężar i po ile serii robić? Ogólnie zalezy mi tylko na górnej części ciała, bo nogi mam już wystarczająco umięśnione. Z góry dzięki.
#silownia #mirkokoksy #pytanie
  • 9
Generalnie najlepiej na wolnych ciężar ach czyt. hantle, sztanga, przysiady. Właściwie to szkoda się rozpisywać, bo jak wpiszesz w googlach 'trening dla początkującego' to będziesz miał lekturę na kilka godzin ;) ps. Nawet się nie wyglupiaj z tymi nogami...
@ohjohny: Cwicz tez nogi. Im więcej mięśni będzie pracować tym lepiej. Nogi to jedne z największych mięśni w ciele czlowieka i ich trening to duzy strzał testosteronu a tego potrzebujesz do rośnięcia.

Brzuch robisz w kuchni musisz miec body fat na poziomie ponizej 10% aby dobrze wyglądał brzuch. (Czasami wystarczy ponizej 15% ale to juz zależy od czlowieka). Jak bedziesz mial tluszcz to i 1000 brzuszkow nie pomoże.

Cwiczenia to tak
Cwicz tez nogi. Im więcej mięśni będzie pracować tym lepiej. Nogi to jedne z największych mięśni w ciele czlowieka i ich trening to duzy strzał testosteronu a tego potrzebujesz do rośnięcia.


@darandol: @DamianParol: pisał chyba kiedyś, że to mit, ale nie pamiętam argumentacji.
@rotero: Jedni twierdzą ze mit inni że nie. Są tacy co twierdzą ze niema czegoś takiego jak przetrenowanie a inni straszą tym bez przerwy. Z nogami jest jeszcze taki argument żeby nie wyglądać jak bocian :-)