Wpis z mikrobloga

Mirki, mam u siebie w koparce (Zeus Miner X6) taką oto przejściówkę USB do RS232. Od jakiegoś czsu jednak komputer jej nie wykrywa i nie mogę połączyć się z urządzeniem. Ona sama bardzo mocno się grzeje. Czy te zaznaczone elementy (albo jakieś inne) mogły ulec awarii i mogą zostać wymienione ? Jeśli tak to jak się nazywają? Albo może wiecie gdzie mogę kupić coś takiego identycznego (kupiłem już 2 różne, oparte na różnych modułach (cp2102 i LFCN, ale na nich koparka dalej nie działa) ?

---
#pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika #pcb #identyfikacja #kryptowaluty
pllankton - Mirki, mam u siebie w koparce (Zeus Miner X6) taką oto przejściówkę USB d...

źródło: comment_bAIBHlgqcKih3wM1iqHQTi0QX8ggFl5s.jpg

Pobierz
  • 12
@pllankton: Może poruszaj wtyczką w porcie, abo sprawdź na innym porcie USB. Jak to nie pomoże to najpierw popraw lutowania, później sprawdź multimetrem rezystory SMD (te domki z cyferkami). Jak mają poprawne wartości to musisz kupić nową przejściówkę.
@pllankton: Miałem problem z przejściówka na FTDI i kupiłem CH340G USB TTL RS232 KONWERTER PRZEJŚCIÓWKA 3,3-5V. Na pewno dobrze podłączasz te inne konwertery, mogą mieć inaczej wyjścia poprowadzone.