Wpis z mikrobloga

Mirki, ku przestrodze!
Noże ratownicze do przecinania pasów to ściema! Testował to ktoś kiedyś?
Tutaj taki za ponad 100zł: https://www.youtube.com/watch?v=wkRJWCdndXI
Jak myślicie, w sytuacji awaryjnej, gdy czas nagli, poradzicie sobie lepiej?
Filmik nie mój, ale ja też testowałem dwa noże ratownicze, jeden biedronkowy za 20zł, drugi jakiś inny i wniosek jeden: nie działa! Jak widać, ten z filmiku, jakiś droższy, też nie działa! Ale wiecie co? Wystarczy użyć tego noża ratunkowego jak zwykłego noża, czyli spróbować przeciąć pas zwykłym ostrzem i... wchodzi jak w masło! Serio! Te noże ratunkowe to ściema, która w sytuacji awaryjnej może Was kosztować życie, gdy będziecie starać się przeciąć pas tym specjalnym wynalazkiem! Pamiętajcie - ciąć ZWYKŁYM OSTRZEM! Wchodzi jak w masło nawet tym biedronkowym!

Jestem też ciekaw opinii ratowników i strażaków, którzy siedzą na wykopie.

#bezpieczenstwo #ratownictwo
  • 9
@jednorazowy: Ogólnie tanie noże ratownicze to całkowita ściema :) Zarówno noże do cięcia pasów jak i zbijaki do szyb w zwykłych nożach nie są nic warte. Kiedyś testowaliśmy jak sobie radzą z wybijaniem szyb - zbijaki się zwyczajnie powyginały na szybie. A uderzaliśmy konkretnie. Na konkretny nóż ratowniczy trzeba wydać min. 300zł. Tymi do 150zł to w ogóle nie ma sobie co głowy zawracać - tam wykorzystać da się tylko ostrze.
@Quattroporte93: To jeszcze zależy jakie nożyczki się ma. Ja mam mega kiepskie te nożyczki i wątpię czy bym nimi płynnie przeszedł przez pas. Druga sprawa jest taka, że apteczki przeważnie są dość dobrze zakopane, jak nie w schowku to w bagażniku albo na tylnej szybie - a cześć kierowców to nawet nie wie gdzie je ma :D No i ostatnie primo - nożyczkami nic nie zrobimy z szybą.
Ale za 15zł