Wpis z mikrobloga

#spacex #mars #kosmos

Czy Elon kiedykolwiek wspominał jaka jest jego wizja terraformacji Marsa? Z tego co czytałem, to podgrzanie średniej globalnej o 4*C da efekt lawinowy w postaci roztopienia się lodu i zamarzniętego Co2, co da nam Marsa z atmosferą pozwalającą na chodzenie bez skafandra.

Tylko jak go podgrzać? Czy waszym zdaniem detonacja tysiąca głowić jądrowych na biegunach to dobry pomysł? na Ziemi walnęło już 2053 głowic w testach, więc 1000 głowic na Marsie nie powinno zaszkodzić.

To taki mój pomysł z dupy, ale nie wiem czemu miał by on być dobry albo zły, tak tylko zagaduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
@wd34ko0: To czemu na Ziemi jebło 2053 bomb i wciąż żyjemy? No mój pomysł też produkuje te gazy, tylko inaczej. Na Marsie nie postawisz fabryki która będzie spalała, musisz kombinować inaczej.
@kluen: Nie, bo mamy gęstą atmosferę i nie waliliśmy w coś co mogło ją zmienić. Na Marsie walimy w coś, co rozwalone da nam te 4* w skali globalnej, nie poprzez ocieplenie na skutek eksplozji, tylko na skutek efektu cieplarnianego wywołanego nagłym dopływem gazów cieplarnianych.
@Norwag93: Gdzieś czytałem, że Musk interesował się także tym pomysłem. Było coś tam napisane, że z powodu rzadkiej atmosfery i detonując bomby na odpowiedniej wysokości szkodliwe promieniowanie jest znikome i zostaje głównie promieniowanie cieplne, które mogłoby stopić lodowce i uwolnić CO2.
@LooZ: Chociaż w sumie on ma 44 lata. Jak się uda nawet za 50 lat, to on będzie miał 94 lata. Im później się kto urodził, tym ma większe szanse na dłuższe życie niż normalnie.

Trochę smutne, bo pierwszy człowiek na Marsie będzie pewnie za ok 20 lat. Elon będzie już po "sześćdziesiątce" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Norwag93: Mam cytat, z najnowszego artykułu na waitbutwhy.com:

About this, Musk told me: “You’d have nuclear bombs, detonated in space, radiating heat at the poles. But there’s no shockwave—it’s just heat—because there’s nothing to react against. And you would have no significant radiation. And that would melt the poles.”