Wpis z mikrobloga

Co jest grane z pokojami na wynajem w tym roku? Wszystkich #!$%@?ło czy mi się wydaję? Pokoje, które w zeszłych latach były dwójkami teraz są trójkami (pierwszy raz coś takiego widzę jak trójka a wynajmuję już kilka lat), normalne jedynki to dwójki a jedyne co nazywają jedynkami to pokoiki wielkości komórki. I to wszystko tak cholernie drogie, jedynki za 780 minimum, z tych większych doją od 1200 wzwyż. Mam ból dupy niesamowity, bo pierwszy raz widzę na rynku taką sytuację. Pozdrawiam środkowym palcem cweli w #poznan, co ludzi wynajmujących od nich mieszkania traktują gorzej jak swoje psy.
PS. To co załączyłem na fotce przeważyło o moim bólu dupy tak mocno, że musiałem to gdzieś z siebie wyrzucić.
#niewiemjaktootagowac #przemyslenia #truestory
Pobierz kwassek991 - Co jest grane z pokojami na wynajem w tym roku? Wszystkich #!$%@?ło czy ...
źródło: comment_HWEL3zlClG1ysgWmQLMMQM5w4kAiCerS.jpg
  • 23
@ripp1337: mieszkanie w bloku, osiedle, do biedronki w lini prostej 500m, intermarsche 200m, do szkoły (podbaza i gimbaza) 20m
Przeprowadzilismy się na wieś i wynajmujemy mieszkanie, nie dość że opłacają to jeszcze troche grosza wpada :)
@ungaged: @ripp1337: po prostu normalni ludzie, którzy wynajem traktują jako sposób na to, żeby mieszkanie się samo spłacało plus mały zastrzyk gotówki a nie janusze biznesu, którzy planują na studenckich mieszkaniach zostać milionerami.
@ripp1337: Tylko, że to nie jest odosobniony przypadek, w tym roku 9/10 ogłoszeń tak wygląda, ten jest trochę skrajny przypadek ale 850 z opłatami za rozpadająca się jedynkę 7m2 i 1200+opłaty za 14m2 dla dwójki to norma. To tak jakby przez tą podrzędną knajpę nagle wszystkie inne zaczęły takie ceny wprowadzać, myślę, że całkiem dużo ludzi by płakało. Chociaż to kiepskie porównanie, bo whisky pić nie musisz jak cena nie pasuje
@kwassek991: Nie jestem jakimś wojującym wolnorynkowcem, ale to co mówisz, niezbyt trzyma się kupy. Drastyczne podnoszenie cen doprowadzi jedynie do zastoju na rynku mieszkań albo do pojawienia się tańszej konkurencji. No ale może ekonomia się w tej kwestii myli i ja w związku z tym też.

Tak na marginesie - uważam, że w Polsce cały rynek nieruchomości to jeden wielki żart, jeżeli chodzi o ceny. Wszystko w #!$%@? pozawyżane i w
@ripp1337: Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz chociaż mam wrażenie, że niestety idiotów płacących takie absurdalne ceny nie brakuje, bo pokoje nawet w takich cenach idą jak ciepłe bułeczki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ripp1337: co do ekonomii w tej kwestii to z tego co też zauważam w Poznaniu, to występuje taki pseudo efekt Veblena, bo zainteresowanie jest, bo wiadomo studenci szukają pokoi, ale widać, że właściciele kierują się informacjami z rynku myśląc "studenci szukają, więc spróbujmy zarobić więcej niż inni " - w związku z tym ceny też rosną. Zapewne to jest taki boom akurat, a jak wiadomo cena się później ustabilizuje koło października.