Wpis z mikrobloga

Dzień dobry rowerowe Mirki, jest może wśród Was ktoś kto się dobrze na sprzęcie zna i mógłby coś poradzić:
Mam w rowerze piastę "Miche Primato Pista", która jak piszą na stronie producenta ma podobno włoski gwint, w rozmiarze 35mm x 24 TPI (to tpi to podobno liczba gwintów na cal, czy jakoś tak). Najbardziej popularny standard gwintów to ISO, czyli 1.375" x 24 TPI. Jak to przeliczyć, to wychodzi prawie tyle samo, no ale jednak nie identycznie. Czy ktoś z Was ma może doświadczenie w montowaniu koronek ISO na gwinty włoskie, albo odwrotnie? Różnie piszą na internetach: jedni, że się nie przejmować, a inni, że to tak nie bardzo.

#rower #ostrekolo
  • 10
@flamner: @zephyrar: Ramę to mam zwykłą, ale chce dać do przeróbki. Tylko zanim się zdecyduję ją pociąć i wywalić kupę kasy na pasek i zębatki, chce się upewnić, że ma to sens. Zostały mi dwie kwestie: gwint na piaście (bo jeśli i piasta do wymiany, to poczekam z przeróbką do następnego roweru), a druga sprawa, że nie jestem pewien czy przednia zębatka nie będzie za blisko dolnej ramy od tylnego
@wujek_najgorszy: jak już planujesz takie kombinacje, to ja wymienił bym piastę na sturmey archer s2, a co do samej przeróbki, przemyślałeś już to, w sensie, jak to zrobić? znalazłeś jakiś specjalny hak, do przyspawania?
@wujek_najgorszy:
@flamner: najbardziej sensowne są rozpinane haki ale przy przerabianiu gotowej już ramy różne pomysły się pojawiają na przykład coś takiego: http://cyclemonkeylab.blogspot.it/2014/11/soma-rush-fixed-gear-with-belt-drive.html?m=0 Sam bardzo chcę zbudować ostre na pasek przy czym ramę zamówię u kogoś żeby mi od zera zbudował bo ceny gotowych ram tego typu są cholernie wysokie. Nad przerabianiem gotowej ramy nie myślałem bo nie mam za bardzo co przerabiać. Relacjonuj bo ciekawy jestem jak sobie z tym
@flamner: @zephyrar: Przeróbkę ramy oferuje np. BeatBike w Warszawie. Wygląda to dość przyzwoicie: nacinany jest tylny trójkąt (pionowa część) i wstawiana śruba. Koszt 200 zł. Oferują też montaż paska i kółek, ale ceny niestety mają strasznie wysokie, bardziej opłaca się ściągnąć sprzęt samemu.
Trochę na temat info na temat paska już szukałem, więc chętnie podzielę się z Wami co ciekawszymi odkryciami:
- koronka na tył do ostrego jest w jednym