Wpis z mikrobloga

@mazursky: Wodzu, plan zacny, ale podłoga drewniana prawdopodobnie na legarach. Stary dom możliwe, że wylewki brak. Jakiś pomysł na mocowanie cegieł na samym drewnie? Może jakaś szyna aluminiowa przykręcona do podłogi? Chodzi mi o to, aby cała konstrukcja "złapała" się z podłogą? Jakieś kotwienie?
@cyberpunx: Nie jestem budowlańcem więc patentów na murowanie na drewnie nie znam. Wydaje mi się, że nawet jak są legary to ich wysokość jest raczej niewielka i w razie braku wylewki pewniej coś przymocujesz do gruntu pierwotnego (np. bloczki fundamentowy o wadze ok. 30 kg każdy) niż do drewna które pod wpływem takiego punktowego obciążenia murkiem z cegieł może się wypaczyć, pęknąć lub coś podobnego.
@Erk700: Nie, nie. Zobacz na link na górze. Chodzi o to jak ułożyć ściankę z cegieł na podłodze drewnianej. Pomyślałem, że może do podłogi przykręcić GK i na tym układać ścianki. GK byłaby na całej powierzchni zabudowy kuchennej.
@Erk700: Nie chcę, pytałem tylko czy to się kupy trzyma - pewnie nie. Wróćmy do problemu - podłoga jest drewniana, chce na niej postawić taki patent jak z linku, czyli zabudowa kuchenna z cegły.
@Erk700: Myślałem też o tym, ale jakoś położenie cegieł prosto na deski jest dziwne. Gdyby jeszcze tylna ścian była murowana, to OK, ale to będą wolno stojące ścianki przymocowane tylko do tylnej ściany. Myślisz, że wystarczy? Co z odkształcaniem się desek?
@cyberpunx: Podłogę można wzmocnić np. płytą OSB, wagę cegieł można zmniejszyć stosując np. dziurawkę zamiast pełnej. Wtedy nie będzie problemu z przymocowaniem (przynajmniej pierwszych cegieł), bo w otwory można dać pręty. Mimo tych rozwiązań nadal mam wątpliwości.
@Erk700: To prawda, ale ostatecznie to kilka ścianek z cegieł, ew. dwie wyższe na lodówkę. Na to blat, który to obciąży, a między batem a cegłami stelaż drewniany. Miałem tylko wątpliwości co do stabilności na podłodze, ale dziurawka i pręty to zacny plan. Zastanowię się czy całość nie będzie z dziurawki, żeby było lżej. Choć same sprzęty typu lodówka pewnie ważą więcej niż murek z cegieł.
@Erk700: A jednak jest zagwozdka. Jedna cegła szamotka waży ok 3 kg, jeden murek 85 wysoki, 60 głęboki to waga ok. 220 kg. A to tylko jeden murek, pewnie będzie ich 5-6, gdzie dwa z nich dwa razy wyższe. Niestety bez wycięcia desek i zrobienia wylewki pod to dupa zbita. Chyba, że ostatecznie stelaż z drewna i tylko przód (widoczny) z cegieł...