Wpis z mikrobloga

Siemka.

Jako, że jestem #pcmasterrace a dodatkowo dzięki @ElCidX i @NaxZST nie przepłaciłem za kartę graficzną i sugerowana przez nich mnie zadowala (każda gra, w którą gram ma 300fps :) #csgo i #leagueoflegends, a #cs16 1000fps xD), chciałbym sprzedać mój stary sprzęt. Także wyjątkowe #sprzedam #kupujzwykopem #gry #hardware #sprzetkomputerowy #pc

1) DFI LanParty P35-T2RS Solid
zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4, zdjęcie 5, zdjęcie 6

2) Intel Core2Quad Q6600 4x2,40GHz (podkręcone na 4x3,00GHz) + wentylator
Procesor w płycie, nie wyciągałem, pasta na wentylatorze wymaga wymiany, zdjęcie 1, zdjęcie 2

3) Gigabyte Radeon HD4850 512MB DDR3
zdjęcie 1, zdjęcie 2, zdjęcie 3, zdjęcie 4, zdjęcie 5

4) 2x2GB DDR2 Kingston HyperX 6400 CL4 DUAL
zdjęcie 1

5) Gratis kość RAM OCZ Reaper 2GB DDR2 1333MHz (oraz pełna dokumentacja, masa jakichś przejściówek, kabli, dodatków)
zdjęcie 1, zdjęcie 2

Wszystko jest ładnie zapakowane w folie antystatyczne.

Opis wydajności podzespołów z poprzedniego wpisu cytuję w poniższym spoielrze:


Parę słów jeszcze odnośnie wydajności sprzętu. Myślałem, że cały czas ogranicza mnie RAM, procek i płyta główna, a karta graficzna radzi sobie nieźle. Nie mogłem być bardziej w błędzie. Na nowym zestawie (i5 4690k, asus z97-p, 8GB ram) fps'y wcale znacząco nie podskoczyły. Jak się okazało - dopiero wymiana karty coś dała. Niestety 512MB pamięci na karcie wystarczy może jako tako do CSGO, ale jednak nie wyciągnie nigdy więcej niż 200, chociaż pewnie stabilne 120 dla wielu to i tak dużo. Procek kręci się bardzo łatwo, aczkolwiek jest prądożerny (jak i karta), więc jeśli ktoś kupiłby ode mnie ten zestaw i z czasem wymienił sobie chłodzenie procka na lepsze + wymienił grafikę nawet na jakąś za 300-400zł powinien spokojnie utrzymać powyżej 200fps. Nie doceniałem Quada, a to jednak bardzo dobry procesor.

Za całość chciałbym dostać 450 zł(wysyłka na mój koszt, ewentualnie odbiór osobisty w Warszawie). Wołam jeszcze @hopin8krzys, bo był zainteresowany.

Pozdro!
h.....n - Siemka.

Jako, że jestem #pcmasterrace a dodatkowo dzięki @ElCidX i @NaxZ...

źródło: comment_Y1wzpGQR0VwsfdQwJs91iCaRsnVOsvAC.jpg

Pobierz
  • 37
to trzeba mieć titana i i7 5960x, 2tb ssd i 32gb ramu?


@Speeedy: no, zwykle było GTA V na ultra w 4K i 60 fpsach, ale ostatnio gimbusiarnia zmienila zdanie, że od zawsze było tylko FHD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hajen: No i super :) w tych kartach (750TI) różnice są nie wielkie więc za dużo nie straciłeś ale za to zaoszczędziłeś podwójnie na prądzie (60W - zamiast 200W) + zaoszczędziłeś na karcie i to chyba sporo co nie?

A tak wogole to ile dałeś za nią?
@NaxZST: 508 zł w komputroniku. Była jakaś MSI po drugiej stronie Warszawy za 600zł (podwójne wentylatory), ale stwierdziłem, że gra nie warta świeczki. Oczywiście za pomocą oprogramowania dostarczonego przez Asusa (AI 3 Suite) już sobie podkręciłem procka do 4.4 GHz (temperatura skoczyła z 34 stopni na 43 - kocham ten procesor :P).

A na karcie zaoszczędziłem 1000 zł (mój docelowy wybór miał kosztować 1500, a teraz widzę, że nie potrzebuję aż
@hajen: A mówiłem! :D Ja to jednak jestem .... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedyś jak pytałem czy ktoś tutaj ma taką kartę to mnie wyśmiali... bo mała...bo za mało prądu bierze... bo się nie znam.

No i super cumplu. Niech ci służy długo.

Mam takiego samego procka ale zostawiłem go nie kręconego moze jak kiedys będe ruszał z projektem to go podkręce.

Narazie ubolewam że nie kupiłem
@NaxZST: O widzisz, to może też powinienem spokojnie z dyskiem poczekać i przemyśleć temat :). No a z kartą trafiliście w 10. Nie byłem do niej przekonany i na 85% chciałem kupić droższą. Ale że byłem niecierpliwy i nie chciałem czekać, to posłuchałem (widać trochę pokory wyszło mi na dobre :P) i teraz jestem bardzo zadowolony :). Mój pierwszy pc składany samodzielnie kosztował wtedy tyle samo, ale nie był nawet w
@hajen: Jak nie jesteś jakiś maniakiem (tak jak Ja) to dla Ciebie Samsung Evo 840 (albo MX100) styknie spokojnie. Ja celuje w najnowszego 850 Pro i zarazem najszybszego Samsunga. Chociaz Evo 850 jest takie szybkie (z małymi róznicami) jak 840Pro.

Czekaj cierpliwie na dysk bo będziesz załował.