Wpis z mikrobloga

@InnyKtosek: Poszukaj AndroidBoksów. Może robić za mały serwerek po wgraniu Debiana, a ogólnie to coś w ten deseń

Lub wszelkich Donglów z Androidem

Lub mały komputer ARMowy - Odroid / Wandboard
  • Odpowiedz
Osobiście przerobiłem już kilkanaście różnego rodzajów małych odtwarzaczy do filmów przez Kodi - od pierwszego Raspberry Pi B, przez Android Stick/Box'y, po Boxy z Windowsem.
Większość parametrów i możliwości sprowadza się do ceny.

PS: Mam na sprzedaż Rasperry Pi B (rev. 1), Zidoo X1 (nówka, używana tylko przez 2-3 h do testów), Amazon Fire TV Stick (również używany jedno popołudnie). Na wszystkim działa #kodi i wtyczki z filmami i TV online.
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: odpuść sobie Androida pod Kodi bo to nie będzie dobrze działać. No chyba, że będziesz tam miał co najmniej 4 rdzenie a i tak może nie być wesoło. Wspomniałeś, że może być to wielkości dekodera tv, moja propozycja zatem to Fujitsu siemens esprimo. Takie małe pudełko wielkości 4 pudełek cd. Ma normalny dysk, normalny cpu, oraz napęd! Aaa i jest energooszczędny :)
  • Odpowiedz
Fujitsu siemens esprimo


@ksiak: Jaki dokladnie model ? Napisz tutaj lub na PW. Podaj jakis sklep na alledrogo lub stacjonarny. Wrzucasz tam linuxa rozumiem ? Jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakis sposob przeslania obrazu z tego sprzetu na stary tv z Euro ? Bo jak nie to pozostaje mi podpiecie do monitora ...
  • Odpowiedz
@smotek: Zawołaj mnie tak za dwie godziny, będę miał wtedy komputer przed sobą to spróbuję coś podrzucić.
Co do obrazu, to tam jest dvi normalne czyli przelotka i jazda.
  • Odpowiedz
@ksiak
Kurcze nie bedzie mnie za 2 godziny :D Jak nie zapomnisz, to napisz cos o sprzecie tak na hlopski rozum w czym jest lepsze np od Rasberry PI wersja 2 (chyba B+), bo taka chcialem kupic :) I jaki system tam warto wrzucic (zapewne Linux).
Potrzebuje jedynie do ogladania filmow, jakis film z YT coz z Ipla czasem i Player :)
Ps. Jak ktos wie, jak playliste w ipla lub player
  • Odpowiedz
@smotek: Tutaj przykładowy komputerek.
Do tego co napisałeś wydaje mi się, że raspberry powinien wystarczyć. Na pewno zużycie prądu będzie minimalne. To co ja proponuje ma dużo większe możliwości. Jest to normalny, pełnoprawny komputer.
  • Odpowiedz
@ksiak: Ale ten komputerek ma kartę GMA 4500 która ledwo 720p odtwarza, przy 1080p się dusi. Tymczasem Intel Compute Stick podobno daje radę 4k odtworzyć w maks ~24fps. No ale to podobno...
  • Odpowiedz
@InnyKtosek: ale ok z tego co widzę, to tam są rozbieżne informacje. W jednym miejscu jest napisane, że siedzi tam 4500m a w innym, że jest to 4500mhd. Trzeba by to dokładnie sprawdzić. Wersja mhd ma sprzętowe dekodery wiec problemu nie ma.
  • Odpowiedz