Wpis z mikrobloga

Mirki, kobieta ofiaruje pieniądze w zamian za podpisy - to nielegalne. Upominałem ją wielokrotnie podając podstawę prawną (w komentarzu poniżej), jednak to nie działa. W jaki sposób powinienem to zgłosić? A może ktoś z #warszawa chciałby zrobić małą prowokację?

#wybory #prawo #polityka #pytanie #oszukujo
TakeABreath - Mirki, kobieta ofiaruje pieniądze w zamian za podpisy - to nielegalne. ...

źródło: comment_1lCqZYLW2zYGWjsC5187NpoxXOMQle5z.jpg

Pobierz
  • 18
Kodeks wyborczy

Art. 497. Zbieranie podpisów poparcia wyborców wbrew przepisom ustawy
§ 1. Kto, w związku z wyborami, zbiera podpisy osób popierających zgłoszenie listy kandydatów lub kandydata, stosując jakąkolwiek formę nacisków zmierzających do uzyskania podpisów
- podlega grzywnie od 1.000 do 10.000 złotych.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto zbiera podpisy osób popierających zgłoszenie listy kandydatów lub kandydata na terenie jednostek wojskowych lub innych jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej albo
@TakeABreath: To ja tak na szybko ustaliłem że jest sobie taka strona:

http://www.warszawa.po.gov.pl/pl/page/single/section/2/subsection/11/alias/prokuratura_rejonowa_warszawa-mokotow.html

Z której wynika że Pani Małgorzata Szeroczyńska jest prokuratorem okręgowym dla Warszawy Mokotów. Następnie ustaliłem że serwer nie akceptuje wiadomości kierowanych do m.szeroczynska@warszawa.po.gov.pl ani do mszeroczynska@warszawa.po.gov.pl ani do szeroczynska@warszawa.po.gov.pl twierdząc że "User unkown", ale za to podając adresata:

malgorzata.szeroczynska@warszawa.po.gov.pl

Odpowiada, że "Recipient ok" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@stekelenburg2: Chyba teoretycznie jeżeli przestępstwo jest
@TakeABreath: @Primusek: @maniac777: @Primusek:
Jest już pewniak od kogo ona jest?
btw, ja nie widze nic złego w płaceniu za zbieranie podpisów bo to praca jak każda inna ale prawo jest jakie jest choć durne do cna i sluży tylko i wyłacznie udupianiu małych nowych partii nie mających struktur i startujących na arenie politycznej.
Po to zostało wymyślone przez okrągłostołowych cwaniaczków.