Wpis z mikrobloga

Ech, myślałem naiwnie, że jutro będę mógł już odebrać moje #xiaomi redmi 2 note, a tu dupa - paczka mimo bycia oficjalnie wysłaną z Holandii (zakupione na ali od goldwaya), została zatrzymana przez celników. Czyli pewnie VAT będzie trzeba zapłacić. Jak to wygląda? VAT zostanie mi doliczony i będę mógł po opłacie ją odebrać na poczcie, czy trzeba będzie latać po urzędach? Stolica here.

#aliexpress #goldway #pytanie #majfrendy
kebabzranajaksmietana - Ech, myślałem naiwnie, że jutro będę mógł już odebrać moje #x...

źródło: comment_ti0JYyxeRCdjvtoaLBIpvF1WolfdJ7u0.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@polskipl: ja też, już mam MIUI Polska przygotowane, wszystkie unboxingu znam na pamięć, odświeżam tracking co chwila jak debil. Moje pierwsza styczność z Xiaomi i MIUI więc double the excitement.
  • Odpowiedz
@meathor: ja też kilka razy dziennie sprawdzam, już #!$%@? tam z tym Vatem :p to moja czwarta zabawka od xiaomi, miui używałem dawno dawno temu jak jeszcze nie robili sprzętu, potem iphone kilka lat i znowu daje szanse androidowi
  • Odpowiedz
@polskipl: no ja też na vat przygotowany jestem (~650zł po kuponach i z vatem to i tak mała kwota jak za ten telefon), nie wiem na co licze tak maniakalnie sprawdzając tracking, bo przecie nagle z Holandii nie przeskoczy do mojego UP... W sumie skłamałem, że pierwsza styczność z Xiaomi bo 3 dni temu dostałem powerbank także jestem już doświadczonym użytkownikiem Xiaomi :p
  • Odpowiedz
  • 0
@kebabzranajaksmietana: odrazu jak celnicy zatrzymają to następnego dnia otrzymasz list polecony z potwierdzeniem odbioru. Mailem im wysyłasz potwierdzenie wpłaty, screen z aukcji, i swoje dane osobowe chyba z peselem lub numerem dowodu osobistego. Nie pamiętam. W ciągu dwóch. - Trzech dni wpada listonosz z paczką i pobiera opłatę naliczoną przez celników + chyba 3 zł
  • Odpowiedz