Wpis z mikrobloga

dzisiejsza świeżynka i wszystkiego po troszku: #fotografia #mojezdjecie #chwalesie #pokazrozowegopaska #zwykladziewczyna #spodniczkiboners #nadkolanowki

speców chętnych prowadzić ślepego proszę o konstruktywne uwagi - jestę fotografę amatorę, mistrzę nigdy nie będę, ale chcę robić dobre foty.

@g455 : jeśli chcesz, to z tego mam gdzieś upskirt, ale moim zdaniem cienki. fajnie, że spontan, ale bez planu jest chaos i 90% byle jakich zdjęć.
zolwixx - dzisiejsza świeżynka i wszystkiego po troszku: #fotografia #mojezdjecie #ch...

źródło: comment_iG8C0P5h2qVpMmoUmXFMbnv8ejaKI3Ox.jpg

Pobierz
  • 29
@zolwixx: ekspertem nie jestem, nawet amator fotografii to za dużo powiedziane, ale zdjęcie generalnie ładne, ostre, dobre doświetlone, fajnie zastosowałeś głębię, ale chyba troszkę brakuje pomysłu, nie mniej jednak jest potencjał także pozdrawiam ;)
@zolwixx: Moja propozycja to - więcej przygotowania kadru/modelki, przemyślenia jakie to zdjęcie ma być - Lepiej strzelić 40-50 przemyślanych + jakieś spontany przy danym ustawieniu/plenerze. Niż zrobić 1000 zdjęć spontanicznych i mieć nadzieje ze któreś wyjdzie dobre.
@amisquew91: niewykluczone, zwykły różowy, nie modelka
@AdamZz: tru, chaos, jak zwykle gdy człowiek z nienacka wpadnie na pomysł by focić
@reddin: brak zamysłu. zrobić zdjęcia, taki plan :) co do lampy: fotografuję wtedy kiedy mogę. czasem trafiam w porę, czasem robię to o zmierzchu z ISO 1600 i migawką 1/5. tu padło na niemal południe.
@Rufusan: "amator fotografii to za dużo powiedziane", to kim mają być amatorzy, aby
@zolwixx: Wiesz tu nie chodzi o to że musisz strzelać 1000000000 zdjęć i potem notować.. pomyśl ze uczysz się fotografii w czasach kliszy masz 30 zdjęć i chcesz je najlepiej wykorzystać. Wiesz mogę ci zacząć wyliczać co bym zmienił itp pytanie czy chce ci się tobie to czytać i " użyć" podczas następnych sesji.
@reddin: patrzysz na to ze zbyt wysokiej półki moim zdaniem.

jeśli chodzi o porę dnia, to innej nie miałem do wyboru. zawsze to podkreślam, bo zawsze pada ta uwaga, jakby nie można było robić zdjęć o innych godzinach tylko 15-19. nie jestem fotografem, który siedzi 3 dni w krzakach próbując złapać życiowego lwa, ani fotografem ślubnym, który ustawi młodych o 19 w parku wczesnym wieczorem. może jakaś wskazówka jak robić foty
@zolwixx: To co piszesz pokazuje tylko, że Twoja wiedza jest zerowa u podstaw. Jak by każdy się tak usprawiedliwiał ja ty i miał by rację to świat był by pełen fotografów a nie jest. Albo robisz zdjęcia i się przykładasz albo produkujesz gnioty.
@LosB: robię po 10 zdjęć "jednakowych" (czasem jakiś szerszy kadr, czasem zmiana ustawień), aby móc widzieć co wychodzi lepiej, co gorzej. ale rozumiem Twój zamysł 30 zdjęć - przymiarka i skupienie nad każdym jednym, bez zbędnych głupot i pomysłów, które na starcie są słabe (np. dzisiejszy exp -4.0 z czystej ciekawości).
jeśli chcesz wyliczać to śmiało. czytać zawsze mi się chce. użycie zależy od okoliczności, wierzę że część informacji trwale sobie
@zolwixx: Powiem ci do tego jak się pracuje z modelka ogółem. Najważniejsze jest zawsze sprawdzić czy jest ustawiona jak chciałeś, czy ubranie na modelce "leży" estetycznie itp. Np na twoim zdjęciu modelka ma coś nakręcone ze spódnica i jako fotograf podejdź zwróć uwagę, cokolwiek bo takie babole potem najszybciej są zauważane. Przywiązanie do szczegółów najważniejsze.