Wpis z mikrobloga

#kindle #kindlemasterrace

Znajomy znajomego kupił Paperwhite 3 3G i ma problem z wgraniem polskich ebooków. W empiku mu powiedzieli że nie jest obsługiwany.
Nigdy się tym nie bawiłem i staram się pomóc przez telefon, ale sam mam ograniczony dostęp do googli. Help
  • 12
@arhu: Kurde mam takiego ebooka i Polskie knigi mi hulają bez problemów... Kindla zakupiłem na Amazonie i nic z nim nie robiłem (bez upgrade'ów, bez kombinacji z systemem, czy ustawieniami) po prostu wgrałem polskie książki (po kablu) i wszystko gra.
@arhu: jeśli nie zmienili DRM to plugin de-DRM załatwia sprawę, ew. re-konwersja (z mobi do mobi). Światczytników o tym pisał na bank, tam szukałem.
@Waspin: *podczas próby zalogowania się na amazon na kindlu wyskakuje "internat-error". Robione były Factor resety, różne konta, różne Wi-Fi
@arhu: router jest Linksysa może? Probowaliście dodać mac address kindle do dhcp ręcznie (czasem Kindle musi mieć zarezerwowany port)? Nie jest to wersja limitowana na USA (wtedy vpn do rejestracji powinien pomóc)
ew. można pominąć logowanie na jakiś czas (jeden z moich kindli nie jest zarejestrowany, a mam go ponad 2 lata), choć to słabe przy 3G. Bez rejestracji Calibre działa tak samo (i tak do przesyłu trzeba użyć kabla).