Wpis z mikrobloga

@Baron_Al_von_PuciPusia: nie przeczę, że Guardian to najlepszy śmigłowiec, z imponującymi możliwościami, myślę jednak, że wydawanie tak dużej sumy na śmigłowce przy wielu brakach w innych dziedzinach wojska jest nieopłacalny, jak pisałem przy wojnie totalnej żaden śmigłowiec długo nie polata, a do ganiania brodaczy wystarczy UH-1 lub ATAK
@biczplis: o czym Ty piszesz człowieku... zobacz jakie państwa NATO i z jakimi budżetami posiadają tego rodzaju śmigłowce, zakup nowych śmigłowców jakie by one nie były i tak już będzie skokiem milowym, a ekstrawagancja w postaci AH-64 w czasie kiedy nasi żołnierze muszą jeździć na BWP-1 jest niedorzeczna
@camar0: No właśnie nie można być tego tak pewnym. Jest pewna różnica w zdolnościach pomiędzy Guardianem, a resztą stawki. I to właśnie te możliwości zapewniają dużo większą przeżywalność na polu walki. Sieciocentryczne pole walki, możliwość operowania i uzyskiwania informacji z bezzałogowca.

Śmigłowce nie działają same, a są elementem sił na polu walki i tak się powinno na nie patrzeć. Osłabianie jednego elementy ma wpływ na całość działań.

Dodatkowo mógłbyś używać argumenty
w czasie kiedy nasi żołnierze muszą jeździć na BWP-1 jest niedorzeczna


@camar0: Nasi żołnierze jeżdżą Rosomakami, BWP-1 za chwilę zniknie po kolejnym przetargu. Jak już kupować to kupować najlepsze, a nie najtańsze. Nie stać nas na najtańsze.
@Baron_Al_von_PuciPusia: @biczplis: plany to jedno, a realizacja to drugie, już zakup Caracali to pokazał, gdzie trzeba było ograniczyć liczbę ze względu na koszty, przyjdzie nowa władza i priorytety mogą się zmienić z dnia na dzień, Siemoniak też wspominał że nowy OP wejdzie w 2016 roku, to tyle odnośnie "planów", co do Kruka to myślisz @Baron_Al_von_PuciPusia: że będziemy mieli przewagę w powietrzu przy potencjalnej wojnie z Rosją? otóż nie, polskie
plany to jedno, a realizacja to drugie, już zakup Caracali to pokazał, gdzie trzeba było ograniczyć liczbę ze względu na koszty


@camar0: Ale zostały zakupione. Tak samo jak F-16, CASY, JASSMY, rakiety do NDR, Rosomaki itp. Następcę Honkerów i BWP też kupią, nie bój nic.
gdzie trzeba było ograniczyć liczbę ze względu na koszty


@camar0: Myślałem, że ograniczyliśmy ilość maszyn dla tego, że będą one lepiej wyposażone niż to pierwotnie to zakładano.
BTW. zakup F16 też byś skrytykował bo lepiej było kupić tańsze Gripeny czy inny badziew?
@biczplis: co ma piernik do wiatraka, czekają nasz dużo droższe w realizacji przetargi jak OPL, OP czy w WL

zakup F16 też byś skrytykował bo lepiej było kupić tańsze Gripeny czy inny badziew

@Lumpart: no i się tutaj mylisz, kibicowałem akurat F-16, i pieniążki zaoszczędzone w przetargu na Kruka lepiej przeznaczyć na kolejna F-16, bardziej podniesie to nasze możliwości obronne w stosunku koszt-efekt, w ogóle rzecz biorąc gdyby skasować cały
że będziemy mieli przewagę w powietrzu przy potencjalnej wojnie z Rosją? otóż nie, polskie lotnictwo będzie miało dużo innych zadań i nie będą mieli czasu zapewniać parasola ochronnego AH-64 spod którego mogłyby pokazać swoje możliwości i atakować z dalszej odległości


@camar0: Akurat jeżeli chodzi o lotnictwo to będziemy sobie działać i z Niemcami i z Brytyjczykami i Amerykanami i z całą masą innych narodów, skupionych w ramach NATO. Więc o 'parasol
@biczplis:

No #!$%@?, ja mogę ci napisać co ma Caracal do Kruka! No weź bądź konsekwentny!

ma dużo, cena jednego wpłynęła na przetarg drugiego

Śmigłowce są potrzebna tak samo jak nowe eskadry samolotów - stać nas i na jedno, i na drugie.

to fajnie, że tak twierdzisz, ja ostatnio czytałem, że dług publiczny rośnie najszybciej od 89, a zakupy kluczowych programów na pewno nie będą realizowane tylko i wyłącznie z budżetu