Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, potrzebne mi Wasze rady dotyczące rozpoczęcia studiów - konkretnie informatyka w Warszawie. Jeszcze konkretniej Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych.

Sprawa jest o tyle nietypowa, że u mnie obecnie lvl 25, całkiem niezłe studia w dziedzinie finansów ukończone ponad rok temu i od tamtej pory praca na pełen etat w korpo. Nie narzekam na zarobki. Bardzo możliwe, że w najbliższym czasie dostanę ofertę w innej firmie, z ciekawymi perspektywami - trochę wyższa pensja + sponsorowane międzynarodowe kwalifikacje z finansów i rachunkowości.

Do sedna - od jakiegoś czasu myślę o zmianie kariery i rozpoczęciu studiów zaocznych na Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Jestem w stanie sobie te studia zasponsorować pracując dalej w tym samym miejscu. Główne powody, którymi się kieruje to możiwość pracy zdalnej w perspektywie kilku lat, możliwość pracy na całym świecie i bardziej twórczy charakter pracy :P Wiem, że moja motywacja może byc głupia i naiwna, ale ważne, że jest :) jeśli ktoś to jeszcze czyta to śmiało wytknijcie mi co jest nie tak w moim spojrzeniu na to wszystko :) Zrobiłem rozpoznanie w Warszawie i wiem, że PJATK oferuje studia zaoczne.

- Czy jest możliwe pogodzenie studiów i pracy na pełen etat (niezwiązanej z kierunkiem) przy zjazdach co dwa tygodnie? Tzn ile mniej więcej godzin w tygodniu trzeba poświęcić na indywidualną naukę, żeby to wszystko jakoś poszło? Oczywiście wiązałoby się to z olaniem tematu kwalifikacji z finansów.
- Czy robienie tych studiów dla samego siebie, żeby w przyszłości móc samemu coś tworzyć, ma Waszym zdaniem sens?
- Jak życ?

O opinie nt. uczelni nie pytam, bo jest to jedna z bardzo niewielu opcji dla mnie, a z tego co czytałem to całkiem dobra :)

Będę wdzięczny za każdy komentarz, krytykę, heheszki i rady. :)

#kariera #studbaza #korpo #informatyka #warszawa #pjatk #pjwstk
  • 17
@Ludzik_Lego: ale uczysz się też masy pobocznych mniej potrzebnych rzeczy, które będą zajmować Ci czas. zwłaszcza że już masz wyzsze wykształcenie.
ale jeśli czujesz taką potrzebę to jasne że to jest do zrobienia, wielu ludzi tak robi i kończą studia i fajnie jest wtedy :D sama bym chciała robić studia i pracę() ale muszę chociaż inżyniera zrobić ;c
@Priya: wiem, trochę za dużo tekstu wyszło :) a wstęp był po to, żeby wskazać, że nie chodzi mi tylko o rozpoczęcie nowych studiów, a właściwie dużą zmianę dotyczącą kariery i częściowe odejście od kierunku, w którym szedłem od kilku ostatnich lat.
@kamilw: o, super :) będę pytał tutaj zamiast na pw, może ktoś też skorzysta z odpowiedzi:

1. jak wyżej - ile mniej więcej tygodniowo trzeba poświęcić czasu, żeby sobie poradzić? wiem, że nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, bo to zależy od osoby. założenie jest takie, że osoba zaczyna naprawdę od podstaw, ale jest ogólnie kumata :P
2. czy jesteś zadowolony z poziomu nauczania i atmosfery na uczelni?
3. czy
@Ludzik_Lego:
1. Bardzo różnie. Czasami jak sie trafi fajny przedmiot i jest zajawka to po 2-3 h dziennie. Zazwyczaj prawie wcale. Na pierwszych rocznikach zazwyczaj trzeba oddawać jakieś małe projekty na zjazdy. Mi wystarczał piątek przed zjazdem.

2. Bardzo jestem zadowolony. Atmosfera bardzo luźna, ale mnie motywuje do rozwoju. W sensie samo pogadanie z kumplami z uczelni. Wymiana doświadczeń czy też pogadanie z fajnym prowadzącym dają dużo. Brzmi tandetnie, ale z
@kamilw: Co studiujesz na #pjwstk? Może głupie pytanie, ale ciężko jest zdać z semestru na semestr? Co prawda wydaje mi się że jestem dość kumaty i łatwo przyswajam wiedzę, ale mam obawy że będę płacił, a później wylece i będzie smutek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Najkon: informatykę. Żeby wylecieć to trzeba byc mocno leniwy. Raczej idą na rękę studentom. Po pierwszym semestrze wiele ludzi zrezygnowało, bo nie zaliczyło matmy. Ja miałem kilka poprawek, ale do przodu. :)
@kamilw: Poprawka kosztuje? I to prawda że ciągną hajs od studentów mocno? Mógłbyś opisać jakie mniej więcej dodatkowe koszta musisz ponosić?

Też chce na informatyke, ale obawiam się kosztów bo wszędzie w internecie straszą że za wszystko się płaci, a ja bieda student nie miałbym na to hajsów by ciągle płacić :<
@Najkon: pierwsza normalna poprawka nic. Powtarzanie w kolejnym semestrze egzaminu to 200zl, ćwiczeń 800zl.
Z dodatkowych opłat to raz płaciłem 200zl.
Jak sie starasz to niespłacisz dodatkowo. Masz tez możliwość stypendiow. Socialne, naukowe itd