Wpis z mikrobloga

@Tremade: @humannus: @obiwan: to niestety wynika z samej "konstrukcji VM" a Androidzie. Dalvik to skromne zasoby kosztem płynności działania aplikacji (Java funkcjonująca trochę na zasadzie języków skryptowych). ART to zmienił ale znowu kosztem bardzo dużego zapotrzebowania na RAM. Apple nigdy nie miało w planach zbudowania platformy pod tytułem "dajcie mi tu dowolnego ARMa czy x86 a będę działać".

@nod37: osobiście się zgadzam, ostatni akceptowalny rozmiar ekranu to SGS
@Tremade: Jak dla Mnie mogliby zrobić wersję Iphona w wersji lite i wywalić te fajerwerki z wibratorem w środku, 3D touch i inne zbędne gówno i dać większy akumulator np. 2500. Wiele osób ceni sobie stabilność, niezawodność i długi czas pracy na akumulatorze. Co z tego, że nowy 6s z mniejszym akumulatorem będzie trzymał tyle samo co 6, powinien trzymać dłużej. Założę się, że jakby tak było to taki Iphone który
@yourboss: Ale wiesz że Dalvika porzucili w wersji 4.4 (częściowo) a w 5.0 całkowicie?

@hf3_confirmed: Kiedy ludzie się w końcu nauczą że porównywanie Androida w postaci Samsunga do iOSa jest beznadziejnym porównaniem? Android na samsungach nie działa #!$%@? dlatego że to Android, tylko dlatego że to Samsung. Jedyny telefon Androidowy Samsunga który (w miarę) działa bez ścin to Galaxy S6, aczkolwiek już też słyszę głosy że nie jest tak różowo...
@yourboss: specjalnie się zalogowałem, żeby zaplusować.

W każdym razie temat RAMu jest dość złożony i nie tak prosty, a może nawet bez sensu skoro obie platformy działają w zupełnie inny sposób. Tutaj kilka zdań na ten temat:
http://www.quora.com/Why-does-the-iPhone-need-so-much-less-RAM-than-Android-devices

Wielkość ekranu w iPhone 4 albo 5 jest dla mnie chyba idealna.
Niestety interfejs w kilku miejscach jest IMO popsuty - przyciski typu "next", "back" często przyklejone są do górnej belki, trzeba sięgać
Ale wiesz że Dalvika porzucili w wersji 4.4 (częściowo) a w 5.0 całkowicie?


@WszystkieFajneLoginySaZajete: Wiem i dlatego Andek od wersji 5 w górę powinien jednak posiadać minimum 2GB RAM. Natomiast na 4.4, gdzie sposób kompilacji można było sobie jeszcze wybrać widać ewidentne zalety tego rozwiązania. Szczególnie, że RAM jest obecnie tani i z każdą generacją coraz bardziej oszczędny.

@misthunt3r: ale to prawda :) Android jest systemem - dokonując daleko idących
@yourboss: od czasu gdy w redakcji pracowaliśmy na macach, bo akurat takie mieliśmy programy DTP. Wcześniej to samo robiłem na kompach z win i jakoś zdecydowanie lepiej szło.
Poza tym nawiązując do Twojej wypowiedzi: zawsze znajdzie się też konfiguracja, która będzie śmigała lepiej i stabilniej. I to również niejedna :)
#!$%@? typie jeszcze niedawno ajfonowcy zgodnie twierdzili, że nikomu nie jest potrzebny telefon który ma więcej niz 4 cale xD


@obiwan: ja tak dalej twierdze i dlatego ciagle mam 5s a nie 6. A z ta ilością ramu to nie jest mit tylko prawda. Może wyjaśnisz mi dlaczego telefony z systemem android z większa ilością ramu i zdawałoby sie lepszy procesorem są w testach wolniejsze?
@Tremade @WszystkieFajneLoginySaZajete: Przestań #!$%@?ć głupoty. Mam Note 4, który śmiga jak burza (5.1.1 here). Mój kumpel, die hard fan iPhone sam teraz bierze Notatnik Szajsunga(4 albo 5), po tym jak dałem mu się pobawić telefonem. Faktem jest, że iPhone to przy Note 4 zabawka. A ile ja się nasłuchałem: "Nie bierz androida bo za miesiąc będzie Ci się wieszał, lagi i w ogóle patola, tylko iOS." No cóż. Nie. Acha, dodam,
Piekło zamarzło - Apple Pencil


@spiralout: hehe, cóż, mam sporo produktów Apple w domu ale akurat ekonomiczności tych zakupów nie sposób obronić. Dam Ci konkretny przykład - MacBook Pro retina 2012. Najbardziej zajebisty laptop jaki kiedykolwiek miałem. Służy mi już 3 lata, system działa idealnie, wydajność maszyny wystarcza z dużą górką a komputer po 3 latach nie ma najmniejszych śladów eksploatacji, spokojnie posłuży jeszcze drugie tyle. Normalnie bajka, nie?

Tylko... Dałem
@Tremade:

@obiwan:

@bandyta:
Nie funboy bo gość ma zwyczajnie racje. Pamietam jak pare lat temu przesiadłem sie z xperii Arc 8gb na Iphona 4 32gb, oba 512 ramu 1 GHz procesor, Sony lepszy aparat.
Różnica była ogromna, w prędkości i baterii na korzyść Iphona. I fakt gra true skate na xperii nie odpalila ciela sie na poczatku a na iPhone śmiga normalnie. Ilośc aplikacji na raz uruchomionych tez nie
@niewidzialnywszechmogacy: A dlaczego przyrównujesz do Androida? Byle Lumia koło 1500 złotych ma bardzo podobną specyfikację i będzie Ci chodziła bez zająknięcia, tymczasem Apple oferuje sprzęt, który będzie kosztował na starcie około 3000 złotych. To, że gównoidzie się tnie nie znaczy, nie usprawiedliwia Apple i tego że wypuszcza za kosmiczną cenę telefon, który po 2 latach będzie mocno odstawał od standardu.
@Tremade: gównoburza, bo pisze to koleś z widocznym miejscem pracy "applecenter.pl", który ma w interesie żeby każdy miał iphona, bo to jego rynek zbytu - kasa. A androidowcy nagabują charytatywnie
Za tę sumę mógłbym kupić dobrego laptopa o identycznych parametrach na Windowsie, po dwóch latach - najpewniej zupełnie sprawny - po prostu go wyrzucić, kupić kolejny laptop na Windowsie, tym razem już w lepszej konfiguracji, po dwóch latach - najpewniej zupełnie sprawny - wyrzucić na śmietnik i kupić trzeci laptop z Windowsem, znowu mocniejszy i po dwóch latach mieć komputer wciąż dobrze nadający się do pracy.


@yourboss: Trolololo... Co dwa lata